Pohyb o víkendu | 1. – 2. 8. 2020
31. července 2020

V posledních dnech zažíváme pravé parné letní dny a neuškodí připomenout si, že to nejsou ideální podmínky pro náročnou fyzickou aktivitu. I zdravému organismu hrozí onemocnění z přehřátí nebo přímého působení slunce, známé jako úpal a úžeh, dehydratace, a někdy až kolaps. U lidí s onemocněními, například kardiovaskulárními, pak může dojít i ke zhoršení stavu.

V drtivé většině případů se vzniklé situace dají řešit, ale pokusme se jim předejít.

  • Více než kdy jindy dbejte na dostatečný a rovnoměrný příjem tekutin. Pokuste se zabránit tomu, abyste doháněli nedostatek velkými objemy tekutin, zvláště ne čisté vody.
  • Nepodceňujte ochranu kůže před působením UV záření, nespoléhejte na oblečení.
  • Mohlo by se to zdát jako paradox, „když je venku tak hezky“, ale zkuste využít sportovních zařízení, kde může být příznivější klima. Dávejte však pozor na rychlé změny teplot a straňte se přímého proudu studeného vzduchu.
  • Venku se pohybujte ve stínu, v dopoledních a večerních hodinách.

I v létě je možné pravidelně se hýbat, aniž bychom ohrozili své zdraví. Čím více dokážeme vnímat signály svého těla a přizpůsobit svůj plán, tím lépe. Vím však, jak těžké může být pro někoho sportovat v jinou denní dobu nebo zvolit jiný typ pohybu.

A ano, někdy je dobré i prostě necvičit, odpočinout si a zase naskočit, až to půjde! Držím vám palce.

MUDr. Veronika Pudilová

Štítky: horko | pohyb | slunce

[ratemypost]

AUTOR
tribune

Mohlo by Vás také zajímat
><

Má smysl hubnout před bariatrickým výkonem?

Bariatrická operace je jednoznačně nejefektivnější postup v léčbě obezity u pacientů s vyšším stupněm obezity (BMI nad 40 kg/m2)…

Všichni musíme bojovat

Setkali jsme se s Markem Vašutem na lékařské konferenci České obezitologické společnosti v Plzni. Odpověděl nám na pár otázek a možná vás jeho...

Proč je dobré jíst ryby nejen o Vánocích

Konzumace ryb by pro nás neměla být "svátkem", ryby bychom naopak měli do našich jídelníčků zařazovat pravidelně. V příspěvku se dozvíte, čím jsou...

Není dieta jako dieta

Když se řekne dieta, většině z nás se vybaví různé módní diety slibující rychlý a jednoduchý návod, jak dosáhnout štíhlé postavy. Co ale slovo dieta vlastně znamená?

><
Aktuality

><
obesity news online

><
Potřebujete poradit?

kontaktujte nás

><
čas pro zdraví

><
oberisk

><
nol nakladatelství

Vše o zdravém životním stylu a hubnutí v papírové podobě.