Pohyb o víkendu | 6. – 7. 6. 2020
05. června 2020

Protože i tento víkend má být deštivý, uzavřeme dnešním Pohybem o víkendu téma: „jak se nezničit úklidem“.

  • Při luxování či zametání často stojíme na místě a většina pohybu se odehrává v zádech – zkuste místo toho používat k pohybu v prostoru kroky a úkroky a tělo držet vzpřímené.
  • Mnoho lidí pro bolest zad nevydrží pracovat delší dobu v předklonu, i kdyby byl jen mírný – kde je to možné, udělejte krok jednou nohou vpřed (dovolují to i některé skříňky pod dřezem) nebo nohy rozkročte – snížíte se, aniž byste se museli předklonit. Nohy buďto střídejte, nebo dělejte pauzy a projděte po místnosti.
  • Při zdvihání nebo přenášení těžších předmětů buďte tak blízko u nich, jak to jde, držte je co nejblíže k tělu.
  • Naučte se při přenášení velkého množství předmětů rozdělit ho na menší části. Nachodíte pravděpodobně jen o něco více kroků, ale výrazně snížíte riziko vzniku bolesti zad.

Budeme rádi, když nám napíšete, který z našich tipů jste vyzkoušeli a zda se vám osvědčil. V pondělní poradně se mnou neváhejte probrat, které činnosti jsou pro vás problematické, a pokusíme se najít řešení šité na míru pro vás.

Přeji vám krásný víkend

MUDr. Veronika Pudilová

Štítky: bolest zad | pohyb | úklid

[ratemypost]

AUTOR
tribune

Mohlo by Vás také zajímat
><

KDO JE KDO aneb kdo vám opravdu poradí se změnou životního stylu

Životní styl 21. století je spojen s nadváhou a obezitou. Nepoměr mezi lidmi schopnými poskytnout kvalifikovanou pomoc a těmi, kteří ji potřebují,...

Léky na obezitu, kdy s nimi začít?

Léky na obezitu jsou pacienty hodně často přeceňovány, ale bohužel i podceňovány především z řad lékařů, kteří s nimi často z různých důvodů...

Role bariatrických operací očima chirurga MUDr. Martina Hrubého

Jaké typy bariatrických operací jsou v současné době nejběžnější? Do jaké míry pomáhají v kompenzaci cukrovky? A kolik se jich v České republice...

Po výrazné redukci hmotnosti se může změnit víc než jen číslo na váze…

Ať už je redukce hmotnosti dosaženo konzervativní cestou nebo pomocí bariatrie, změna vzezření, tělesných proporcí a velikosti oblečení se promítá také do vnímání a prožívání.

><
Aktuality

><
obesity news online

><
Potřebujete poradit?

kontaktujte nás

><
čas pro zdraví

><
oberisk

><
nol nakladatelství

Vše o zdravém životním stylu a hubnutí v papírové podobě.