Pohyb o víkendu | 3. – 4. 10. 2020

Datum: 02. 10. 20

Když jsem dnes se šátkem kolem krku vyrážela pěšky do práce, míjelo mě několik odvážných „polonahých“ běžců. I na Vltavě veslovaly skupiny odvážlivců. Jak to dělají??? Popravdě nevím, sportovec nejsem a zimu moje tělo netoleruje. Mohu vám ale přísahat, že nemusíte vystavovat tělo mrazu a výkyvům teplot, abyste na podzim a v zimě nezůstali bez pohybu.

Zde jsou mé tipy:

  • S příchodem chladných dnů přirozeně tíhnu k vnitřním aktivitám – tanec, aerobik, trenažery… Bývá to pro mě období, kdy zkouším nové, zajímavé lekce.
  • Při pohybu venku nosím několik vrstev oblečení, aby mi nebylo chladno, preferuji přitom funkční oblečení, které je prodyšné a odvádí vlhkost. Nikdy nezapomenu na šátek kolem krku, případně rukavice a teplejší ponožky
  • Vždy se po cvičení převlékám do suchého oblečení. Snažím se zabránit prochladnutí, které hrozí například při odchodu ze studiové lekce na studený vzduch na ulici.

Je pro vás pohyb snazší v zimě nebo létě?

MUDr. Veronika Pudilová

Jak se vám článek líbil?

Klikněte na palec a hlasujte

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Ještě nikdo nehlasoval

><
Může vás také zajímat

Není dieta jako dieta

Není dieta jako dieta

Když se řekne dieta, většině z nás se vybaví různé módní diety slibující rychlý a jednoduchý návod, jak dosáhnout štíhlé postavy. Co ale slovo dieta vlastně znamená?

Sýry – jakou roli hrají ve výživě?

Sýry – jakou roli hrají ve výživě?

Sýry patří mezi mléčné výrobky, které se pro svoje příjemné senzorické vlastnosti – chuť a vůni – konzumují již stovky let. Jejich obliba v moderní společnosti stoupá, ….