Pohyb o víkendu | 26. – 27. 9. 2020

Datum: 25. 09. 20
Štítky: chůze | pohyb | procházka

Při procházení se v pražské Stromovce mě napadlo, kolik rozměrů obyčejná chůze pro člověka má. Je to více než způsob, jak se dostat z bodu A do bodu B, nebo získat něco, co potřebuji.

Osobně ji považuji za nejjednodušší „protipohyb“ sezení, což je poloha, ve které mnozí lidé stráví více než polovinu pracovního dne. Správně držení těla můžeme podpořit výběrem pohodlného oblečení a vhodné obuvi. K chůzi nepotřebujeme tělocvičnu ani činky, ale máme možnost si „máknout“ – stačí nasadit tempo chopit se nordických holí. Je na nás, jestli zvolíme lehčí či obtížnější terén, přehlednou cestu, nebo dobrodružnou turistickou stezku. Jít můžeme sami, s přáteli, s rodinou, nebo třeba s pejskem. Když zvládáme za chůze i mluvit, je možné uspořádat za chůze i pracovní schůzku. Procházka rušným městem stejně jako klidnou přírodou nabízí mozku podněty, ale zároveň dává prostor pro přemýšlení…

Co přináší chůze vám? Je pro vás příjemná, nebo z nějakého důvodu obtížná?

MUDr. Veronika Pudilová

Jak se vám článek líbil?

Klikněte na palec a hlasujte

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Ještě nikdo nehlasoval

><
Může vás také zajímat

Není dieta jako dieta

Není dieta jako dieta

Když se řekne dieta, většině z nás se vybaví různé módní diety slibující rychlý a jednoduchý návod, jak dosáhnout štíhlé postavy. Co ale slovo dieta vlastně znamená?

Sýry – jakou roli hrají ve výživě?

Sýry – jakou roli hrají ve výživě?

Sýry patří mezi mléčné výrobky, které se pro svoje příjemné senzorické vlastnosti – chuť a vůni – konzumují již stovky let. Jejich obliba v moderní společnosti stoupá, ….