Pohyb o víkendu | 2. – 3. 5. 2020

Datum: 30. 04. 20
Štítky: cvičení | kondice | obezita

Rozhodli jste se, že zkusíte cvičit podle videa na internetu? Jásáte, že jste našli „cvičení pro každého“?

Možná vás zklame, že nic takového neexistuje! Nejenže každého z nás baví něco jiného, ale každý také trochu jinak „narostl“.

Jak si tedy při domácím cvičení, bez dohledu odborníka, neublížit?

Základním pravidlem je, že cvik nesmí vyvolávat bolest. Nejbezpečnější je takovému cviku se vyhnout, nahradit ho jiným. Prohlédněte si video předem; mělo by být nejlépe v takovém tempu, které odpovídá vaší skutečné kondici, a pokud obsahuje více pozic, které jsou pro vás nepohodlné, nebo dokonce bolestivé, vyberte raději jiné cvičení.

Jeden cvik není problém nahradit, ale muset improvizovat většinu času vás může zbytečně odradit. Pokud máte nějaká onemocnění, nemusíte na cvičení rezignovat, ale doporučujeme poradit se nejdříve se svým lékařem.

V pondělní poradně s rehabilitační lékařkou se můžete dozvědět, které cviky mohou být při domácím cvičení rizikové, jaký styl zvolit, jak často v týdnu cvičit… nebo cokoliv, co vás zajímá. Budeme se těšit!

(red)

Jak se vám článek líbil?

Klikněte na palec a hlasujte

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Ještě nikdo nehlasoval

><
Může vás také zajímat

Není dieta jako dieta

Není dieta jako dieta

Když se řekne dieta, většině z nás se vybaví různé módní diety slibující rychlý a jednoduchý návod, jak dosáhnout štíhlé postavy. Co ale slovo dieta vlastně znamená?

Sýry – jakou roli hrají ve výživě?

Sýry – jakou roli hrají ve výživě?

Sýry patří mezi mléčné výrobky, které se pro svoje příjemné senzorické vlastnosti – chuť a vůni – konzumují již stovky let. Jejich obliba v moderní společnosti stoupá, ….