Pohyb o víkendu | 23. – 24. 5. 2020

Datum: 22. 05. 20
Štítky: cyklistika | kolo | pohyb

Někteří z vás se možná rozhodnou na víkend vyrazit na kolo. Jistě není nutné připomínat důležitost helmy a ostatních bezpečnostních prvků.

Věděli jste ale, že si v dnešní době můžete nechat poradit i se seřízením kola na míru vaší postavě?

Myslíte si, že to nepotřebujete, protože nejste profesionální sportovci?

Někteří z nás na nevyhovujícím kole po chvíli vypadají podobně jako při práci u počítače: kulatá záda, ramena vysoko u uší, předsunutá brada, „zalomená“ zápěstí. Není tedy divu, že pak můžeme při jízdě zažívat bolest beder, krční páteře, hlavy, jako v práci při dlouhém sezení.

Stejně jako v případě pracovního místa se i na kole dá naštěstí spoustu parametrů upravit – pomůže vám odborník, ideálně specializovaný fyzioterapeut nebo pohybový instruktor.

Přetížení můžete předejít také tím, že zvolíte převážně rovný nebo mírný terén a budete dělat pravidelné pauzy, kdy se krátce projdete a narovnáte tělo. Samozřejmě vždy platí, že pokud jsou pro vás bolesti nové, nebo jsou četnější či zhoršené, doporučujeme konzultovat lékaře.

Přejeme vám mnoho kilometrů bez nehod!

MUDr. Veronika Pudilová

 

Jak se vám článek líbil?

Klikněte na palec a hlasujte

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Ještě nikdo nehlasoval

><
Může vás také zajímat

Není dieta jako dieta

Není dieta jako dieta

Když se řekne dieta, většině z nás se vybaví různé módní diety slibující rychlý a jednoduchý návod, jak dosáhnout štíhlé postavy. Co ale slovo dieta vlastně znamená?

Sýry – jakou roli hrají ve výživě?

Sýry – jakou roli hrají ve výživě?

Sýry patří mezi mléčné výrobky, které se pro svoje příjemné senzorické vlastnosti – chuť a vůni – konzumují již stovky let. Jejich obliba v moderní společnosti stoupá, ….