Pohyb o víkendu | 27. – 28. 6. 2020

Datum: 26. 06. 20

Na našich cestách v Beskydech jsme se mnohokrát pozastavili nad tím, jak důmyslný je český systém turistického značení. Všichni si nejspíše vybavíte typické značky, skládající se z vodorovných pásů. Někteří z vás dokonce vědí, jak vypadá značení naučné stezky (úhlopříčný zelený pruh). Věděli jste ale, že barva značky pro pěší napovídá o typu trasy, kterou značí?

červená – dálkové nebo hřebenové trasy,
modrá – významnější trasy,
zelená – místní trasy,
žlutá – krátké trasy, spojovací cesty, zkratky

Český systém turistického značení přitom nezahrnuje pouze značení pěších, cyklistických a lyžařských tras, nýbrž i tras pro vozíčkáře (a to ve třech úrovních náročnosti). A trasy pro vozíčkáře mohou být vhodné i pro výlet s kočárkem…
Jak vidíte, vybere si v naší zemi snad každý, od krátkých, lehkých tras až po přechody pohoří. Proto neváhejte a využijte víkend k procházce krajinou.

Příští týden si povíme, jak se pěšky podívat do celého světa!

MUDr. Veronika Pudilová

Jak se vám článek líbil?

Klikněte na palec a hlasujte

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Ještě nikdo nehlasoval

><
Může vás také zajímat

Není dieta jako dieta

Není dieta jako dieta

Když se řekne dieta, většině z nás se vybaví různé módní diety slibující rychlý a jednoduchý návod, jak dosáhnout štíhlé postavy. Co ale slovo dieta vlastně znamená?

Sýry – jakou roli hrají ve výživě?

Sýry – jakou roli hrají ve výživě?

Sýry patří mezi mléčné výrobky, které se pro svoje příjemné senzorické vlastnosti – chuť a vůni – konzumují již stovky let. Jejich obliba v moderní společnosti stoupá, ….