Pohyb o víkendu | 25. – 26. 7. 2020
24. července 2020

Dnes bych se ráda věnovala „počtu kroků za den“. Všichni určitě známe magické číslo 10 000 a rádi bychom ho na svých krokoměrech nebo chytrých telefonech viděli. Při dnešním způsobu života přitom vůbec není lehké ho dodržet! A platí vůbec, že čím více, tím lépe?

  • Lidem, kterým chůze způsobuje bolesti – kolenou, kyčlí, zad – doporučuji konzultaci vhodnosti dlouhé chůze s rehabilitačním lékařem nebo fyzioterapeutem. Pravděpodobně bude lepší, když chůzi omezí, a zařadí více pohybu s odlehčením kloubů (například rotoped, cyklistika).
  • Ne všechny krokoměry sice dávají stejný výsledek, ale obvykle jeden počítá stejně. Když se budete držet stejného krokoměru, je dobrým odrazem vaší denní aktivity – zejména při porovnávání různých dní.
  • Pracujte s rozložením kroků v průběhu týdne. Možná vás překvapí, že o víkendu ujdete výrazně méně, než během pracovních dní – nebo obráceně! Zkuste plánovat procházky právě na dny, kde vám kroky schází, abyste dosahovali rovnoměrných výsledků.

Chůze je pro většinu z nás nejpřirozenější a ze zdravotního hlediska nejpřínosnější způsob pohybu (vyhovující obuv je nutný předpoklad). To však neznamená, že je vždy snadná a s radostí. Za sebe mohu doporučit procházky plánovat tak, aby náš den podpořily, nikoliv nás „dobily“, a pokud je to možné, neřídit se pouze kvantitou, ale dbát také na kvalitu chůze.

Kam směřovaly vaše kroky naposledy? Napište nám!

MUDr. Veronika Pudilová

Štítky: chůze | kroky | pohyb

Jak se vám článek líbil?

Klikněte na palec a hlasujte

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Ještě nikdo nehlasoval

AUTOR
tribune

Mohlo by Vás také zajímat
><

KDO JE KDO aneb kdo vám opravdu poradí se změnou životního stylu

Životní styl 21. století je spojen s nadváhou a obezitou. Nepoměr mezi lidmi schopnými poskytnout kvalifikovanou pomoc a těmi, kteří ji potřebují,...

Po výrazné redukci hmotnosti se může změnit víc než jen číslo na váze…

Ať už je redukce hmotnosti dosaženo konzervativní cestou nebo pomocí bariatrie, změna vzezření, tělesných proporcí a velikosti oblečení se promítá také do vnímání a prožívání.

Není dieta jako dieta

Když se řekne dieta, většině z nás se vybaví různé módní diety slibující rychlý a jednoduchý návod, jak dosáhnout štíhlé postavy. Co ale slovo dieta vlastně znamená?

><
Aktuality

><
obesity news online

><
Potřebujete poradit?

kontaktujte nás

><
čas pro zdraví

><
oberisk

><
nol nakladatelství

Vše o zdravém životním stylu a hubnutí v papírové podobě.