Nordic walking – osvěžme si severskou chůzi I. 🙂

Datum: 04. 05. 20

Přemýšlíte jak využít krásné a slunečné počasí v době vládních opatření? Co vzít hole na nordic walking a vyrazit do přírody?

Samozřejmě při respektování všech vládních nařízení, tj. mimo jiné max. s jedním parťákem a s rouškou. Nicméně, i tak si můžete užít pohyb na čerstvém vzduchu a pokud zapojíte i horní část těla díky holím, tak si dáte i do těla.

Než vyrazíme, je třeba správně nastavit hole. Pokud máte jednodílné přímo na vaši výšku, je to jednoduché, ale u vícedílných holí je třeba nastavit správně výšku hole.

Jsou 2 způsoby jak výšku nastavit.

Buď použijete výpočet dle výšky, tj. že výšku postavy vynásobíte koeficientem 0,68 a vyjde vám výška hole.

Druhý způsob, který bychom určitě preferovali je praktický, kdy hůl nastavíme tak, abychom měli v lokti pravý úhel (viz obrázek). Důležité je nastavovat výšku hole v obuvi, ve které se na procházku vydáme.

Na co nesmíme zapomenout ještě než vyrazíme, je také uchycení poutka. Poutko by mělo pevně držet na ruce, aby zajistilo, že rukojeť zůstane na stejném místě, i když rozevřeme dlaň (viz foto).

To by pro začátek z teorie mohlo stačit, více třeba zase příště. Teď si můžete vybrat nějakou trasu, například z www.pesistezky.cz, kde je popsáno několik tras, převážně tedy na území Prahy. Pokud máte nějakou svojí oblíbenou trasu, tak vyražte a budeme rádi za případné tipy na rozšíření seznamu tras.

(ok)

><
Může vás také zajímat

Celozrnné vs. cereální pečivo

Celozrnné vs. cereální pečivo

Pokud při výběru pečiva saháte raději po výrobcích celozrnných než těch z bílé mouky, děláte dobře. Co když ale...

Glykemický index

Glykemický index

Glykemický index (GI) je údaj, který vyjadřuje, jak rychle se sacharidy po konzumaci určité potraviny dostanou do krve...