Čas pro zdraví

Datum: 17. 01. 20

Pokud chcete něco dokázat, vždy musíte něco investovat. V dnešní době „růstu“ platů postupně zjišťujeme, že to, co nám nejvíce chybí, je čas! Čím jsme starší, tím máme méně času. Jasně v naší praxi vidíme, že ten, kdo je ochoten se na chvilku zastavit a věnovat čas a rozmyšlení postupu před tak složitým procesem, jako je snižování hmotnosti, má významně lepší výsledky než ten, kdo okamžitě přebírá zaručeně „úspěšné“ postupy.

Vždy začněte analýzou současného stavu, což v případě snižování hmotnosti znamená dokonalou analýzu současného jídelníčku a pohybového režimu. Není to tak náročné, stačí jen papír a tužka. Můžete využít i mobilní telefon s aplikacemi, které jsou zdarma. Zaznamenávejte během dne, co sníte a vypijete včetně množství a času. Večer si to můžete přepsat do aplikace kaloricketabulky.cz a následně propojit s aplikací casprozdravi.cz, kde si můžete zadávat například hodnoty svého krevního tlaku, hladiny cukru, nebo dokonce tělesného tuku, pokud si ho necháte někde změřit. Pokud chcete využít porady nutričního terapeuta, můžete absolvovat tříměsíční program „Časprozdraví – online“ – bližší informace naleznete na stránkách www.oberisk.cz. Nicméně i toto bude vyžadovat minimálně 1x za měsíc individuální návštěvu u nutričního terapeuta, zejména však při zahájení. Ze vstupní návštěvy se totiž může ukázat, že potřeba psychologa nebo lékaře bude na začátku nezbytná. Pokud vám někdo hodnotí jídelníček pouze na dálku, věřte, že možná ušetříte spoustu času, ale na druhé straně je buď automat, nebo ne moc zkušený „odborník“, který jen vyhodnotí data, o kterých neví nic (jak byly sebrány, zda jsou úplná apod.), a už vůbec nic neví o vašich problémech a zkušenostech s hubnutím.

Jak se vám článek líbil?

Klikněte na palec a hlasujte

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Ještě nikdo nehlasoval

><
Může vás také zajímat

Není dieta jako dieta

Není dieta jako dieta

Když se řekne dieta, většině z nás se vybaví různé módní diety slibující rychlý a jednoduchý návod, jak dosáhnout štíhlé postavy. Co ale slovo dieta vlastně znamená?

Sýry – jakou roli hrají ve výživě?

Sýry – jakou roli hrají ve výživě?

Sýry patří mezi mléčné výrobky, které se pro svoje příjemné senzorické vlastnosti – chuť a vůni – konzumují již stovky let. Jejich obliba v moderní společnosti stoupá, ….