Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 3 / 2016   (5. 11. 2016)

Pohybem proti podzimním depresím

Pohybem proti podzimním depresím

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

A léto je za námi. Po dovolených začíná návrat do škol, standardní program s pozvolnou přípravou na Vánoce a na zimu. Ti kdo se již nyní obávají dalšího vzestupu hmotnosti přes zimu, by měli nyní udržet maximálně letní program. Celý článek zde.

No Frost Plus chladničky od gorenje

No Frost Plus chladničky od gorenje

Redakce

Málokdo má možnost zaskočit na zahrádku nebo do sadu pro mrkev, papriku, jablka či švestky, kdykoliv na ně dostane chuť. Běžnější variantou jsou nákupy v předstihu, ve větším množství a následné skladování jídla v chladničce. Jenže čerstvé ovoce a zelenina občas po pár dnech v chladničce začne ztrácet svěžest, cenné vitamíny a minerální látky a vypadá opravdu nevábně. Co si počít, když potraviny v chladničce podléhají zkáze dřív, než je stačíte zkonzumovat, takže neskončí na talíři ale v popelnici? Nejvyšší čas pořídit si novou chladničku gorenje vybavenou systémem NoFrost Plus! Celý článek zde.

POLÉVKA Z ČERVENÉ ŘEPY – Hustá a vydatná podzimní lahůdka

POLÉVKA Z ČERVENÉ ŘEPY – Hustá a vydatná podzimní lahůdka

Jednou z typicky podzimních surovin je červená řepa, která si zaslouží větší prostor v našem jídelníčku, než jí popravdě dáváme. Krásná sytá barva této zeleniny kromě jiného napovídá,že obsahuje významné množství látek cenných pro naše zdraví. Je vynikajícím zdrojem vlákniny, kyseliny listové, hořčíku, draslíku a vitaminu C. Celý článek zde.

Podzimní deprese? Znejte jen z doslechu!

Podzimní deprese? Znejte jen z doslechu!

Přiznejme si, jak je snadné svádět naši sníženou aktivitu a nechuť dělat cokoliv navíc se zkracujícími se dny a ubývající intenzitou slunečních paprsků právě na „podzimní depresi“? Tento jev, odborně nazývaný sezónní afektivní poruchou, není výmyslem. Prokazatelně se v naší populaci vyskytuje. Vzniká v důsledku ubývání množství přirozeného světla a nerovnováhy v hormonální činnosti. To ale neznamená, že podzimní depresi vezmeme jako automatickou součást příchodu nového ročního období. Těžme co nejdéle z nasbírané sluneční energie během letních měsíců a nenechme se „uspat“ aneb kdo chce, hledá způsoby, kdo ne, hledá důvody. Pomoci nám může následující: Celý článek zde.

Cvičení s inkontinencí

Cvičení s inkontinencí

Inkontinence je velmi choulostivý problém, který trápí řadu pacientů, bojí se však o těchto problémech často hovořit před svým ošetřujícím lékařem. Nedobrovolný únik moči zažije během života až 90 % populace. Častěji trápí ženy, ale vysoké procento výskytu je i u mužů. Vždy je nutné rozlišovat několik typů úniku moči a dle správné diagnostiky řešit daný problém. Celý článek zde.

PODZIMNÍ DEPRESE A JEJICH LÉČBA

PODZIMNÍ DEPRESE A JEJICH LÉČBA

Začíná období krátkých dní a dlouhých večerů. Sotva před pár dny skončily prázdniny, kdy jsme v letním kině čekali na tmu, vhodnou k promítání až do půl desáté a dnes se začíná stmívat už kolem půl osmé. Nebude trvat dlouho a noc bude dni vládnout. Celý článek zde.

Význam pohybu při léčbě hypertenze

Význam pohybu při léčbě hypertenze

Ing. Bc. Ivana Pražanová

Rozhovor s panem doktorem Zelinkou probíhal v Košířích, kam pan docent přijel na kole, aby nepřišel o svoji pravidelnou dávku pohybu. Celý článek zde.

ČAS PRO ZDRAVÍ – analýza životního stylu

ČAS PRO ZDRAVÍ – analýza životního stylu

Nejdůležitější pro změnu životního stylu je dobrá analýza současného. Žádnou kvalitní analýzu nelze vypracovat bez kvalitních vstupních dat. Portál „Čas pro zdraví“ vám pomůže pochopit, kde může být problém. Při vzniku nového portálu bylo hlavním cílem sloučit aplikace, které jsou volně dostupné do jedné přehledné aplikace tak, aby bylo možné nejen data sledovat, ale například i na dálku komunikovat s odborníky (nutriční terapeut, lékař atd.). V současné době je portál v poslední fázi testování, ale volně dostupný na stránkách www.casprozdravi.cz. Celý článek zde.

Projekty VŠTJ Medicina Praha v rámci titulu Praha Evropské hlavní město sportu

Projekty VŠTJ Medicina Praha v rámci titulu Praha Evropské hlavní město sportu

Mgr. Bc. Martina Kollerová

Praha je v letošním roce Evropským hlavním městem sportu. Zařadila se k předním evropským metropolím, jako jsou Madrid, Dublin nebo Stockholm s cílem zapojit do sportu a pohybových aktivit co nejvíce obyvatel hlavního města. VŠTJ Medicina Praha se v rámci titulu aktivně zapojuje a svými projekty Pražanům připomíná, jak důležitou roli má pohyb pro naše zdraví. Celý článek zde.

Aktuality 2016/3

Aktuality 2016/3

Redakce

V podzimních aktualitách vám představíme redukční programy, pozveme vás na dny otevřených dveří, na rekondičně-edukační pobyt v Srbech a na sobotní cvičení dětmi a dozvíte se mnoho dalšího z aktivit VŠTJ Medicina Praha. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020