Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 2 / 2016   (19. 6. 2016)

Dovolená vás vyzbrojí proti stresu

Dovolená vás vyzbrojí proti stresu

Ing. Bc. Ivana Pražanová

A je tu léto, čas prázdnin, dovolených, sluníčka, koupání, setkávání s přáteli. Nastává čas odpočinku a relaxace, kdy se můžeme zklidnit, věnovat se sobě a svým blízkým a aspoň na chvíli zapomenout na každodenní shon a plnění termínů v práci. Celý článek zde.

ZELENÁ PRO POTRAVINY SNIŽUJÍCÍ STRES

ZELENÁ PRO POTRAVINY SNIŽUJÍCÍ STRES

Mgr. Bc. Martina Kollerová

Léto je skvělá příležitost, dopřát si více potravin, obsahující látky, které pomáhají zvládnout stres a mají minimální vliv na zvyšování hmotnosti. Právě v létě je těchto potravin dostatek. Zároveň máme čas vyzkoušet si, že příprava jídel z nich netrvá o moc déle, než sáhnout po něčem vydatném a chutném, co nám v těžký den sice udělá dobře, ale zároveň bude mít nepříznivý vliv na naši hmotnost. Zkusme právě v létě zařadit častěji potraviny, které dle vědců mají schopnost uvolňovat stres a zlepšovat náladu. Když z nich připravíme chutná jídla, šance setrvat u nich i po návratu do zaběhnutého kolotoče bude pravděpodobnější. Vybrali jsme pro vás několik osvědčených bojovníků se stresem: Celý článek zde.

KOMPENZACE STRESU? UŽÍVEJTE POHYB! HLAVNĚ PRAVIDELNĚ.

KOMPENZACE STRESU? UŽÍVEJTE POHYB! HLAVNĚ PRAVIDELNĚ.

Mgr. Martina Dyrcová

O tom, že pohyb je lékem téměř na všechno, tedy i na stres, není pochyb. Stejně jako jiné léky, i pohyb může náš stav zlepšit, ale ne zcela vyléčit pokud neodstraníme příčinu potíží. Dnes, v době vyznačující se hektičností a rychlostí, je téměř nemožné veškeré příčiny vzniku stresu eliminovat. Ale můžeme je pravidelně kompenzovat pohybem tak, abychom dosáhli žádoucí psychické rovnováhy. Celý článek zde.

SERIÁL: CVIČENÍ S POLYNEUROPATIÍ

SERIÁL: CVIČENÍ S POLYNEUROPATIÍ

Mgr. Sylva Janečková (Fojtů)

POLYNEUROPATIE je nejčastější komplikací provázející pacienty s diabetem, která se projevuje především omezením citlivosti na nohou a může vést k oslabení svalů na dolních končetinách, později i na končetinách horních. Důsledkem je zhoršené vnímání terénu při chůzi, kdy nejsme schopni správně reagovat a vyvažovat naše tělo a hrozí častější zakopávání a pády. Pravidelným cvičením však můžeme těmto projevům předcházet nebo je minimalizovat. Samozřejmostí je nošení speciální diabetické obuvi. Do terénu především obouvejte plnou obuv místo sandálů. Celý článek zde.

Obezita, stres a jídlo

Obezita, stres a jídlo

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Všechno souvisí se vším, ale některé věci spolu souvisí více. Mezi ně patří vztah obezity a stresu, jídla a stresu nebo jídla a obezity. Většina z nás, když je ve stresu, pociťuje mírnou úzkost, necítí se dobře nebo je nervózní, použije jídlo, případně nápoj pro zklidnění. Něco dobrého k jídlu nebo pití nám zlepší náladu. Je to nejrychlejší a nejpříjemnější způsob eliminace nebo alespoň oslabení tzv. STRESOVÉ REAKCE. Není to přirozené chování, ale naučené a praxí opakovaně prokázané. Celý článek zde.

Léčba obezity z pohledu praktického lékaře

Léčba obezity z pohledu praktického lékaře

Ing. Bc. Ivana Pražanová

MUDr. IGOR KAREN – Praktický lékař v Benátkách nad Jizerou, jeho ordinace jsou akreditovaným školicím pracovištěm, školí lékaře před atestací ze všeobecného lékařství. Místopředseda SVL ČLS JEP pro profesní záležitosti. Celý článek zde.

Střevní mikrobiom – část naší břišní řídící centrály

Střevní mikrobiom – část naší břišní řídící centrály

MUDr. Radkin Honzák, CSC.

Nikdo z nás není sám, s každým bydlí v jeho trávícím systému úctyhodné množství bakterií, kvasinek, plísní, virů a parazitů. Je jich tam téměř dva kilogramy, co do počtu 10¹⁴, což je desetkrát tolik, než máme v těle buněk. Žijí s námi od pravěku, a proto se jim také říká „staří přátelé“. Jsou tam jak „hodné“ bakterie, tak ty, které mohou způsobit pěkný malér a všechny tam vegetují v jakémsi ozbrojeném příměří. Všem dohromady říkáme STŘEVNÍ MIKROBIOM. Celý článek zde.

Aktuality 2016/2

Aktuality 2016/2

Redakce

V aktualitách vás informujeme o letním provozu v rekondičních centrech Salmovská a Medipont České Budějovice a přiblížíme vám aktivizační program Jihočeští senioři šlapou do Ria. Celý článek zde.

NOVÁ LETNÍ AKTIVITA V ROZVRHU PRAŽSKÉHO REKONDIČNÍHO CENTRA SALMOVSKÁ

NOVÁ LETNÍ AKTIVITA V ROZVRHU PRAŽSKÉHO REKONDIČNÍHO CENTRA SALMOVSKÁ

Redakce

Kruhový trénink s nordicem aneb v létě z posilovny ven! Místo pravidelného pátečního kruhového tréninku a cvičení pro seniory vezmeme hole na nordic walking a vyrazíme protáhnout tělo do přírody. Vybrali jsme 5 fitness parků v docházkové vzdálenosti od rekondičního centra. Začínáme 1. 7. v 10:00, přidejte se k nám! Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020