Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 9 / 2015   (20. 11. 2015)

Jaká je skutečná pravda o víně?
Foto: shutterstock.com

Jaká je skutečná pravda o víně?

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

K půvabu podzimu nepochybně přispívají značnou měrou „nová“ vína, a to už od temperamentního burčáku, přes svatomartinské až po beaujolais noveau. Stojí tedy za to si ujasnit, jaké má vlastně víno účinky na lidský organismus. Je zdravější červené, nebo bílé? Pravda vás možná překvapí! Celý článek zde.

Vychutnávat, nikoli konzumovat!

Vychutnávat, nikoli konzumovat!

MUDr. Marta Šimůnková

Vice prezident Asociace sommelierů ČR, jedenáctinásobný vítěz sommelierských soutěží v ČR, vítěz mistrovství světa Habanosommelier v Havaně, absolvent Wine & Spirit Education Trust v Londýně, spoluautor knihy Hledání pravdy o víně – sommelierství, recenzent několika knih, autor téměř 300 odborných článků a lektor Asociace sommelierů, Ivo Dvořák radí exklusivně čtenářům Obesity News, jak si vychutnat víno. Celý článek zde.

Buďme tolerantní k abstinentům
Foto: shutterstock.com

Buďme tolerantní k abstinentům

MUDr. Marta Šimůnková

Etanol, etylalkohol je omamnou, psychotropní, návykovou látkou, která provází lidstvo po mnoho desetiletí. V pradávných dobách mělo pití zkvašených plodů opravdu své opodstatnění, a to v krajích s nedostatkem hygienicky nezávadné vody. V době, kdy lidé umírali kolem 30 let, bylo bezpečnější život prožít opilý, než zemřít na choleru, či jinou alimentární nákazu z vody. Odtud se asi tradují „výhody“ pití alkoholu. Celý článek zde.

Nevině o víně. Jak na víno při oslavách?

Nevině o víně. Jak na víno při oslavách?

Bc. Martina Daňková

Blíží se období oslav a setkání s přáteli a k tomu pro mnohé patří sklenička vina. Jak ale skloubit příjemné momenty a vaše snahy udržet štíhlou linii? Celý článek zde.

Co rádi tvrdíme o alkoholu

Co rádi tvrdíme o alkoholu

Mgr. Aneta Sadílková

O alkoholických nápojích, stejně jako o jídle, panuje mnoho mýtů, které je těžké vymýtit. Pojďme se podívat na některé z nich. Celý článek zde.

O cukrovce letem světem, aneb co o ní víme?

O cukrovce letem světem, aneb co o ní víme?

Dagmar Černá, MUDr. Marta Šimůnková

V minulých měsících jsme vás postupně seznamovali s tématy, jimiž se zabývá projekt Konverzačních map. Tato edukační pomůcka byla vypracována pro lidi, u nichž byl zjištěn diabetes mellitus (cukrovka), aby pacienti své nemoci lépe rozuměli, pamatovali si o ní více informací, a tím pádem ji i lépe zvládali. Účinná léčba cukrovky totiž předpokládá aktivní účast diabetika, proto je tato pomůcka, která se využívá po celém světě, velmi užitečná. Smysluplnou konverzací a diskuzí nad mapou se zamýšlíme a hledáme společná řešení konkrétních problémů. Dnes si vyzkoušíme, co jste si zapamatovali a jak se ve své nemoci vyznáte. Okruhy otázek vycházejí z právě zmiňovaných konverzačních map. Celý článek zde.

Po večírku neplánujte závody
Foto: shutterstock.com

Po večírku neplánujte závody

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Alkohol s pohybem nejde moc dohromady. Přesto se s tím setkáváme docela často. Celý článek zde.

Zpevňujeme svalstvo s overballem (část 13)
Foto: Lumír Smělík

Zpevňujeme svalstvo s overballem (část 13)

PaedDr. Marta Muchová, PhDr. Karla Tománková, CSc.

Pánevní dno je velmi důležitá svalová skupina. Napomáhá správnému držení těla, brání výhřezu pánevních orgánů, posilování je výbornou prevencí stresové inkontinence a navíc bonus: významně zlepšuje sexuální prožitky. Posílení vnitřních svalů stehen napomáhá udržet správný sklon pánve a správné napětí hýžďových svalů (sexy zadeček). Zpevnění tzv. přitahovačů stehen dodá jistotu při chůzi (i na vysokých podpatcích). Tento cvik je nejenom pro zdraví, ale navíc zvyšuje půvab a atraktivitu. Celý článek zde.

Inspirováno Barcelonou: Tapas a koktejlové pohoštění

Inspirováno Barcelonou: Tapas a koktejlové pohoštění

MUDr. Marta Šimůnková

Mladá vína vyžadují adekvátní „potravní doplněk“, tentokrát ne z lékárny, ale ze Španělska. Odlehčené tapas a skleničky plné překvapení jsou tím pravým, čím zajídat sklenku svatomartinského nebo nového beaujolais. Celý článek zde.

Aktuality 2015/9

Aktuality 2015/9

Bc. Andrea Trajková, Mgr. Martina Dyrcová, Aneta Hásková

Listopadová novinky přinášejí hned tři pozvánky. První je na den otevřených dveří v Českých Budějovicích, druhá na mikulášské cvičení s dětmi a třetí na individuální tříměsíční redukční kurz. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020