Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 3 / 2015   (5. 3. 2015)

Blíží se jaro
Foto: shutterstock.com

Blíží se jaro

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Pomalu začínáme bilancovat zimní období. Většina z nás konec zimy vítá, ale s příchodem teplejších období roku vyvstává další, tedy spíše tradiční problém. Zatímco zimní spáči zvířecí říše se probouzejí s výrazně nižší hmotností než před zimou, většina lidí spíše počítá kilogramy, které během zimy přibyly. Celý článek zde.

Ztráta fyzické zdatnosti má na zdraví a život horší vliv než mírná nadváha

Ztráta fyzické zdatnosti má na zdraví a život horší vliv než mírná nadváha

MUDr. Marta Šimůnková

Česká epidemie obezity zřejmě již dosáhla vrcholu. Co je tedy současným ohrožením moderní populace? O tom Obesity News rozprávěla s MUDr. Martinem Matoulkem, Ph.D., obezitologem a vydavatelem těchto novin. Celý článek zde.

Když je bolest chorobou
Foto: shutterstock.com

Když je bolest chorobou

MUDr. Marta Šimůnková

Zpravidla ji vnímáme jako signál, že s naším tělem není něco v pořádku. Existuje však choroba zvaná chronická bolest, kdy se ani tím nejpečlivějším vyšetřením neprokáže žádné onemocnění, či poškození jakékoli části organizmu. Celý článek zde.

Mýty o takzvané detoxikaci těla

Mýty o takzvané detoxikaci těla

Bc. Martina Daňková

S každým nově příchozím rokem přichází i nová předsevzetími o hubnutí a v časopisech se to jen hemží zaručenými přípravky na tzv. detoxikaci organismu, krátkodobé hladovky na posílení imunity nebo čistící bylinné kůry. Jak se v tom vyznat? Celý článek zde.

Poradna 2015/3

Poradna 2015/3

Bc. Daniela Hillayová

Je mi 35 let a v těhotenství jsem přibrala 25 kg. Po porodu a při kojení šla kila rychle dolů, zhubla jsem za 6 měsíců 15 kilogramů, ale pak se váha zasekla na 85 kg (měřím 170 cm) a nechce klesat. Přitom se už skoro vejdu do šatů, které jsem nosila před těhotenstvím. Hodně cvičím (kondiční posilování, power‑jóga, chůze: minimálně 3× týdně 50–70 minut, počítám si kJ, ale nic naplat! Už nevím, jak se dostat z pásma nadváhy? Děkuji za odpověď, Marika B., Kutná Hora Celý článek zde.

Aktuality 2015/3

Aktuality 2015/3

Bc. Andrea Trajková, Bc. Daniela Hillayová

V březnových aktualitách se zaměříme na rekondiční centrum v Brně, kde se můžete přihlásit na tříměsíční rekondiční kurzy. Dále upozorníme na změnu otevírací doby rekondičního centra v Českých Budějovicích. A nakonec vám připomeneme, že je nejvyšší čas přihlásit se na rekondiční pobyt. Celý článek zde.

Diabetes 2. typu: Začínáme s inzulinem

Diabetes 2. typu: Začínáme s inzulinem

Dagmar Černá

Diabetes mellitus je nemoc projevující se především zvýšením koncentrace cukru (glukózy) v krvi, tzv. hyperglykémií. Příčinou vzniku tedy může být jak nedostatek inzulinu, tak nedostatečný účinek inzulinu v tkáních. Podle toho také diabetes dělíme na diabetes 1. typu, který je závislý na zevním přívodu inzulinu, protože se v těle netvoří, a diabetes 2. typu, který lze do určité míry léčit i bez inzulinu. Celý článek zde.

Zpevňujeme svalstvo s overballem (část 7)
Foto: Lumír Smělík

Zpevňujeme svalstvo s overballem (část 7)

PaedDr. Marta Muchová, PhDr. Karla Tománková, CSc.

V našem seriálu nadále zpevňujeme svalstvo, které nám ochabuje nejčastěji, tedy to kolem páteře, pánevní hýžďové a břišní svalstvo. To jsou přesně ty skupiny, které tělo drží ve vzpřímeném postavení a zabezpečují správné postavení páteře. Posilování osového svalstva je nejlepší prevencí mnoha bolestivých syndromů. Silné svalstvo udržuje metabolismus na vyšší úrovni i v klidu (zvyšuje tzv. bazální metabolismus). Pokud naše svalová soustava není v rovnováze, to znamená, že máme na těle různě vytrénované svalové skupiny, může dojít při pohybu k přetížení těch oslabených. Důsledkem jsou bolesti i námahová poranění svalů, kloubních struktur či páteře. Posilováním důležitých svalových skupin můžeme předejít mnoha potížím. Celý článek zde.

Předjaří není zima a půst není hladovka

Předjaří není zima a půst není hladovka

MUDr. Marta Šimůnková

Jaro sice začíná až 21. března, ale těšení na první rozkvetlá kvítka pomůže překonat poslední záchvěvy zimy. Mnozí si toto období spojují spíše s jarní únavou, chřipkou, nachlazením, rozmrzelostí a ztrátou životní radosti. A to proto, že se neumíme poučit z ročního rytmu života našich předků. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020