Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 8 / 2014   (2. 10. 2014)

Ovoce a obezita
Foto: shutterstock.com

Ovoce a obezita

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Ovoce stále patří k opomíjeným potravinám v jídelníčku mnoha lidí. Často je to způsobeno tím, že se nevejde do tašky, abychom si ho přinesli do práce ke svačině. Když už třeba vtěsnáme banán do svého příručního zavazadla, po několika desítkách minut změní barvu a často i konzistenci tak, že se už jíst ani nedá. Celý článek zde.

Zdědila jsem šťastné geny

Zdědila jsem šťastné geny

MUDr. Marta Šimůnková

Ředitelka Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Mgr. Dana Jurásková, Ph.D., MBA, toho stihla za svou dosavadní profesní dráhu tolik, že by to naplnilo životopis několika úspěšných lidí (viz box). Elegantní, energická, vždy pečlivě upravená, a pokud to složité okolnosti českého zdravotnictví dovolí, pak s milým úsměvem na rtech – taková dáma poskytla pro Obesity NEWS exkluzivní rozhovor. Celý článek zde.

Přihlaste se s námi do programu KardioFit
Foto: shutterstock.com

Přihlaste se s námi do programu KardioFit

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

V měsíci září opět startuje v rekondičním centru VŠTJ Medicína Praha, o. s. KardioFit. Program je zcela zdarma pro pojištěnce VZP s kardiovaskulárním onemocněním nebo vysokým kardiovaskulárním rizikem. Celý článek zde.

Pohybová aktivita u diabetiků s komplikacemi
Foto: shutterstock.com

Pohybová aktivita u diabetiků s komplikacemi

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Přestože se vhodný pohyb v přítomnosti komplikací cukrovky hledá složitěji, jde prakticky o jedinou možnost udržet v kombinaci s ostatními léky cukrovku pod kontrolou. Jeho vynecháním dojde k úbytku aktivní tělesné hmoty, snížení soběstačnosti a dalšímu rozvoji komplikací. Celý článek zde.

eVito ke zlepšení cukrovky

eVito ke zlepšení cukrovky

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Monitorování glykémie, tzv. selfmonitoring jednoznačně zlepšuje léčebné výsledky u diabetiků. Systém eVito umožňuje nejen sledování glykémie, ale i zapisování jídelníčku a sledování energetického výdeje pomocí krokoměru. Celý článek zde.

Okénko lékárníka
Foto: shutterstock.com

Okénko lékárníka

Redakce

Které přípravky – volně prodejné léky na chřipku a nachlazení nemají vliv na hmotnost a hladinu cukru? Jsem diabetik na inzulínu a hlídám si přísně vše, co vložím do úst. S váhou bojuji celý život a diabetes mám od dětství. (Zdeněk R., Klatovy) Celý článek zde.

Historie bariatrických výkonů

Historie bariatrických výkonů

Mgr. Aneta Sadílková

Bariatrická chirurgie jako účinný způsob léčby obezity se do širšího povědomí dostává sice až v posledních dvaceti letech, ovšem historie této metody sahá mnohem hlouběji do minulosti. Celý článek zde.

Zpevňujeme svalstvo (část 2)
Foto: Lumír Smělík

Zpevňujeme svalstvo (část 2)

PaedDr. Marta Muchová, PhDr. Karla Tománková, CSc.

Při rychlém pohybu (chůzi, běhu, tanci, jízdě na kole) „spalujeme“ energii. Pokud však naše svalová soustava není v rovnováze, to znamená, že máme na těle různě vytrénované svalové skupiny, může dojít při pohybu k přetížení těch oslabených. Důsledkem jsou bolesti i námahová poranění svalů, kloubních struktur či páteře. Při sedavém zaměstnání ochabuje zejména svalstvo kolem páteře, pánevní svalstvo a břišní. To jsou přesně ty skupiny, které tělo drží ve vzpřímeném postavení a zabezpečují správné postavení páteře. Posilování osového svalstva je nejlepší prevencí mnoha bolestivých syndromů. Silné svalstvo udržuje metabolismus na vyšší úrovni i v klidu (zvyšuje tzv. bazální metabolismus). Celý článek zde.

Aktuality

Aktuality

Bc. Andrea Trajková, Bc. Daniela Hillayová

V říjnových aktualitách zamíříme na cvičení s dětmi do Českých Budějovic, zavítáme na skupinové lekce do gymnázia Na Vítězné pláni a seznámíme se s akcemi Rotopedtours a Peškotours. Celý článek zde.

Mýty a skutečnost v léčbě civilizačních onemocnění – Diabetes mellitus
Foto: shutterstock.com

Mýty a skutečnost v léčbě civilizačních onemocnění – Diabetes mellitus

S cukrovkou se pojí mnoho předsudků, které se tradují mezi nemocnými. Mnoho pacientů také raději vytěsní problém cukrovky z obavy před dietou i pravidelnými kontrolami. Některé nejčastější mýty o cukrovce a její léčbě se pokusíme v následujícím textu vysvětlit. Nejste‑li si jisti, zda to, co si o cukrovce myslíte, je pravda, klidně navštivte akce VZP, kde vám lékaři, nutriční terapeuti a fyzioterapeuti ukážou, že dieta a pohyb nejsou důvody k obavám. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020