Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 7 / 2014   (5. 9. 2014)

Tak zase po létě
Foto: shutterstock.com

Tak zase po létě

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Prázdniny skončily, pomalu se zkracuje den, klesá venkovní teplota a náš organismus se začíná připravovat na zimu. Celý článek zde.

Švýcarská zkušenost

Švýcarská zkušenost

MUDr. Marta Šimůnková

VŠTJ Medicína Praha dlouhodobě buduje v rámci Programu švýcarsko‑české spolupráce dobré vztahy k výměně zkušeností s kolegy ze země čtyřtisícovek. Na jednom z odborných setkání opakovaně zaznělo, že základním léčebným prostředkem u lidí s ischemickou chorobou srdeční (například po infarktu) je změna životního stylu, který k onemocnění vedl. Celý článek zde.

Jak se stravovat po infarktu?

Jak se stravovat po infarktu?

Bc. Martina Daňková

Prodělaný infarkt myokardu vyžaduje řadu opatření, jejichž součástí je zákaz kouření, úprava či celková změna dietních návyků a rehabilitační programy zaměřené na vhodnou pohybovou aktivitu. Celý článek zde.

Okénko lékárníka

Okénko lékárníka

Mgr. Věra Šperglová

Kromě problémů s hmotností řeším už mnoho let i zánět dásní a pomalu postupující parodontózu – podle mého zubaře. Doporučil mi, že mám používat speciální pasty a ústní vody, ale já se moc nevyznám v tom, kterou si vybrat. Můžete mi prosím poradit? Celý článek zde.

Kardiovaskulární rehabilitace, aneb infarktem život nekončí

Kardiovaskulární rehabilitace, aneb infarktem život nekončí

MUDr. Vladimír Tuka, Ph.D.

Onemocnění srdce nebo cév (kardiovaskulární onemocnění) a také operace srdce znamenají významný zásah do života člověka. Většina lidí zná ze své rodiny nebo okolí někoho, kdo prodělal akutní infarkt myokardu. Náhlá akutní příhoda znamená pro pacienta a jeho nejbližší důležitý impulz, že je třeba něco změnit. Celý článek zde.

Diabetes a kardiovaskulární onemocnění

Diabetes a kardiovaskulární onemocnění

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Cukrovka 2. typu je samostatným rizikovým faktorem vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Při cukrovce dochází k významně rychlejšímu rozvoji aterosklerózy, tedy k poškození cévních stěn, do nichž se ukládá cholesterol a vznikají tzv. aterogenní pláty. Celý článek zde.

Kombinované typy bariatrických výkonů

Kombinované typy bariatrických výkonů

Mgr. Aneta Sadílková

Bariatrické výkony lze rozdělit na dva základní typy – restrikční a malabsorpční. V minulých číslech Obesity NEWS jsme vysvětlili restrikční a malabsorpční, zbývá poslední typ – kombinované. Celý článek zde.

eVito – skupinová podpora

eVito – skupinová podpora

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Monitorování pohybové aktivity, eventuálně zapisování jídelníčků je výborná podpora pro redukční režim. Nicméně stále jste v tom sami a je potřeba velká vůle vydržet určitou dobu a překonat období, kdy se vám nechce. Celý článek zde.

Zpevňujeme svalstvo (část 1)
Foto: Lumír Smělík

Zpevňujeme svalstvo (část 1)

PaedDr. Marta Muchová, PhDr. Karla Tománková, CSc.

Při rychlém pohybu (chůzi, běhu, tanci, jízdě na kole) „spalujeme“ energii. Pokud však naše svalová soustava není v rovnováze, to znamená, že máme na těle různě vytrénované svalové skupiny, může dojít při pohybu k přetížení těch oslabených. Důsledkem jsou bolesti i námahová poranění svalů, kloubních struktur či páteře. Při sedavém zaměstnání ochabuje zejména svalstvo kolem páteře, pánevní svalstvo a břišní. To jsou přesně ty skupiny, které tělo drží ve vzpřímeném postavení a zabezpečují správné postavení páteře. Posilování osového svalstva je nejlepší prevencí mnoha bolestivých syndromů. Silné svalstvo udržuje metabolismus na vyšší úrovni i v klidu (zvyšuje tzv. bazální metabolismus). Celý článek zde.

Aktuality

Aktuality

Redakce

Zářijové aktuality přinášejí informace o nově otvíraném rekondičním centru v Ostrově nad Ohří, o zahájení podzimních procházek nordic-walking, pozvání na drakiádu pod Petřínem a na rekondiční pobyt v Srbech u Kladna. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020