Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 5 / 2014   (22. 5. 2014)

Prázdniny se blíží
Foto: shutterstock.com

Prázdniny se blíží

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

S tím, jak na nás opět vykukuje sluníčko, začínáme plánovat svou dovolenou a často i typické hubnutí do plavek. Časopisy a jiná média nás znovu lákají na zaručené a rychlé metody zhubnutí během několika týdnů. Každý rok se v našich ambulancích, ale i v jiných poradnách objevují ti, kterým se nepodařilo zbavit se nadbytečných kilogramů tak, aby se hrdě a bez obav vystavili na pláži… Celý článek zde.

Kolik životů má motorkář?

Kolik životů má motorkář?

MUDr. Marta Šimůnková

Příběh pana Jaroslava dokazuje, že i vážný úraz může vést k zlepšení zdravotního stavu a že beze zbytku platí: co mě nezabije, to mě posílí. Celý článek zde.

Nemoc, nebo zlozvyk?
Foto: shutterstock.com

Nemoc, nebo zlozvyk?

Doc. MUDr. Věra Adámková, CSc.

Kouření, nikotinismus, tabakismus, to jsou názvy, které slyšíme denně a o kterých se vedou učené diskuse. Názvy, které jsou v titulcích spousty edukačních materiálů o (ne)kouření. Jak to tedy je? Jde o „nevinný“ zlozvyk, nebo o závažnou nemoc? Celý článek zde.

Nezatracujte veškerý cholesterol
Foto: shutterstock.com

Nezatracujte veškerý cholesterol

MUDr. Marta Šimůnková

O této tukové látce platí to samé, co o ohni: Dobrý sluha, ale zlý pán. Bez cholesterolu nemůžeme žít, ale je-li ho mnoho, může nás zahubit. Celý článek zde.

Jak se mám stravovat, když mi byl změřen vysoký cholesterol?

Jak se mám stravovat, když mi byl změřen vysoký cholesterol?

Bc. Martina Daňková

Zvýšený cholesterol v krvi je považován za jeden z nejvýznamnějších rizikových faktorů pro vznik srdečně cévních onemocnění, jako je infarkt myokardu nebo cévní mozková příhoda. Zásadním opatřením, jak si udržet hladinu cholesterolu v žádoucích mezích, je zdravý životní styl, při kterém vyvážený jídelníček vhodně doplňujeme dostatkem pohybu. Ani jedno není samo o sobě samospásné, proto je důležitá jejich kombinace. Celý článek zde.

Okénko lékárníka
Foto: shutterstock.com

Okénko lékárníka

Mgr. Martina Štěpková

Za poslední rok se z mé dvanáctileté dcery stala ženská „krev a mlíko“ a s tím se u ní objevily kožní problémy. Zejména v intimních partiích a na vnitřní straně stehen mívá červené skvrny, někdy až do krve rozmokvané. Připomíná to opruzeniny. Jsou k dostání nějaké přípravky, které by pomohly stav zlepšit, a takové, kterými by se dalo problémům předejít? Celý článek zde.

Restrikční typy bariatrických výkonů

Restrikční typy bariatrických výkonů

Mgr. Aneta Sadílková

Bariatrické výkony lze rozdělit na dva základní typy – restrikční a malabsorpční. V tabulce jsou uvedeny v současnosti nejčastěji prováděné chirurgické zákroky a jejich rozdělení. V tomto díle Obesity News se nejprve zaměříme na výkony restrikční. Celý článek zde.

Samostatná kontrola diabetu - selfmonitoring
Foto: shutterstock.com

Samostatná kontrola diabetu - selfmonitoring

MUDr. Mgr. Sylvie Špitálníková, Ph.D.

Měření hladiny cukru v krvi a v moči, stejně jako sledování přítomnosti ketolátek pacientem v domácím prostředí, je součástí samostatné kontroly diabetu čili selfmonitoringu. Celý článek zde.

Cvičíme na židli – 4. díl
Foto: Lumír Smělík

Cvičíme na židli – 4. díl

PaedDr. Marta Muchová, PhDr. Karla Tománková, CSc.

Máte sedavé zaměstnání a trpíte bolestmi hlavy či zad? Příčinou může být oslabené svalstvo středu těla. Připravili jsme pro Vás několik cviků s malým měkkým míčem (overballem), který je cenově dostupný, nebo jej máte třeba doma. V našem seriálu si ukážeme cviky na uvolnění pánve, kyčlí, bederní části zad, na protažení vzpřimovačů (svaly podél páteře) a svalů šíje. Celý článek zde.

Na Sněžku pro Péťu

Na Sněžku pro Péťu

Simon Bytel

Paralympionik s amputovanou nohou, Jaroslav Petrouš, chystá na konec května 2014 druhý výstup na naši nejvyšší horu Sněžku. Stejně jako v loňském roce tím hodlá finančně podpořit konkrétní dítě, ale také upozornit na aktuální sociální a zdravotní problematiku handicapovaných. Celý článek zde.

Monitorování krevního tlaku v denní praxi

Monitorování krevního tlaku v denní praxi

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Měření krevního tlaku v praxi je poměrně složité. Ačkoliv se v ambulancích u lékaře doporučuje minimálně po desetiminutovém klidu, každá minuta čekání většinou klidu nedodá. Naměřené hodnoty jsou tak velmi často vyšší než ve skutečnosti. Jak tedy zjistit krevní tlak v domácích podmínkách? Jednou z možností je měřit si ho na domácím přístroji, který by ale měl mít ověřená měření, při kterých dojde ke shodě s lékařskými přístroji. Celý článek zde.

Rekondiční centrum v Brně

Rekondiční centrum v Brně

Redakce

Také v Brně můžete navštívit naše rekondiční centrum. Vyzkoušejte cvičení pod vedením fyzioterapeutky či zkušených odborníků na pohybové aktivity nebo konzultujte s nutriční terapeutkou. Celý článek zde.

Mýty a skutečnost v léčbě a prevenci civilizačních onemocnění

Mýty a skutečnost v léčbě a prevenci civilizačních onemocnění

Redakce

„Hlavně nesladit! Nejlépe zhubnu při jednodenní hladovce. Jezte každé dvě hodiny.“ Že už jste to někdy slyšeli a myslíte si, že je to pravda? Pak si přijďte poslechnout, jak je to ve skutečnosti. V měsíci červnu odstartuje projekt Mýty a skutečnost v léčbě a prevenci civilizačních onemocnění na téma Obezita. Přichystány jsou pro vás přednášky odborníků, zkušební lekce cvičení a mnoho dalšího. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020