Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 9 / 2012   (30. 11. 2012)

Příprava na Vánoce začíná už koncem listopadu

Příprava na Vánoce začíná už koncem listopadu

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Nemusíte tomu věřit, ale k prvnímu prosincovému vzestupu hmotnosti dochází často několik dnů po Mikuláši. V mnoha rodinách to totiž vypadá, jako by Mikuláš přinesl zásobu jídla hned na několik týdnů. Často se pak na konzumaci takového množství jídla podílí celá rodina. To většinou neznamená nic jiného, nežli nárůst energetického příjmu v řádech tisíců kilojoulů. A první předvánoční vzestup hmotnosti je na světě! Celý článek zde.

Vánoční soutěž v rekondičních centrech

Vánoční soutěž v rekondičních centrech

Bc. Jitka Horáková,DiS.

Vánoce jsou za dveřmi, a tak rekondiční centra VŠTJ MEDICINA pořádají pro své stávající členy již tradiční vánoční soutěž, kterou tentokrát podpořily společnosti ZEPTER, KORUNNÍ, Mladá fronta, Pharma AVALANCHE a VŠTJ MEDICINA Praha. Celý článek zde.

Vánoční cvičení s dětmi

Vánoční cvičení s dětmi

Bc. Jitka Horáková,DiS.

Poslední cvičení s dětmi tohoto roku se uskuteční 1. prosince od 9 do 11.30 hod. v Gymnáziu Na Vítězné pláni a probíhat bude v duchu Vánoc. Cvičení bude, jako již tradičně, vedeno zábavnou formou. Hrát se budou sportovní, míčové i týmové hry různých druhů, které jsou volené podle věku a schopností dětí. Celý článek zde.

Znáte cvičení HoopFit?

Znáte cvičení HoopFit?

Bc. Jitka Horáková,DiS.

13. ledna začíná nové skupinové cvičení na GVP. Jmenuje se HoopFit a je to cvičení s velkým kruhem, které kombinuje prvky fitness a tance. Hlavním cílem této aktivity je zvýšení fyzické zdatnosti a psychické pohody. Celý článek zde.

Tříměsíční redukční programy

Tříměsíční redukční programy

Bc. Jitka Horáková,DiS.

Individuální tříměsíční redukční programy jsou pro vás k dispozici v rekondičních centrech v Praze, Mladé Boleslavi, Českých Budějovicích, Tachově a Brně. Celý článek zde.

Přednášky pro veřejnost

Přednášky pro veřejnost

Bc. Jitka Horáková,DiS.

Chcete-li se dozvědět zajímavé informace z oblasti zdravého životního stylu, jako například jak vhodně nakupovat a vařit, jak bojovat s obezitou, který redukční režim a pohybová aktivita jsou pro vás vhodné a naučit se cviky, které lze provádět na pracovišti i doma, pak právě pro vás jsou určeny naše přednášky, které jsme pro vás připravili ve spolupráci s našimi lékaři, nutričními terapeuty a odborníky na pohybovou aktivitu. Další přednášky, které na vás čekají, jsou na témata „Aktivní život seniorů“ a „Tuky ve výživě“. Jejich termín bude ještě upřesněn. Celý článek zde.

Jaké ryby jsou vhodné na vánoční stůl?

Jaké ryby jsou vhodné na vánoční stůl?

Bc. Jitka Horáková,DiS.

Zřejmě ve většině českých domácností se na štědrovečerním stole objevuje ryba. Velké oblibě se u nás těší ale i vepřový či kuřecí řízek smažený v trojobalu. Ryby by však v našem jídelníčku rozhodně neměly chybět, a to nejen ve vánočním období. Celý článek zde.

Cibulačka

Cibulačka

Bc. Jitka Horáková,DiS.

Obě cibule a šalotku nakrájíme na kolečka. V hrnci si rozehřejeme máslo, na kterém zpěníme nakrájenou cibuli. Poté ji zalijeme bílým vínem a 1 minutu podusíme. Dále přilijeme vývar a povaříme asi 5 minut. Nakonec polévku osolíme, opepříme a přisypeme nasekanou petrželku. Podáváme s opečeným toustovým chlebem se zapečeným parmazánem. Celý článek zde.

Sedavé zaměstnání je velký nepřítel zad

Sedavé zaměstnání je velký nepřítel zad

Mgr. Zuzana Borkovcová

V dnešní moderní době, kdy převládají technologie a ubývá manuálních prací, je zcela běžné, že u počítače prosedíme celé hodiny bez změny polohy. To ale pro naše tělo není přirozené. A je téměř jisté, že se na nás takto monotónně trávený pracovní čas ve strnulé poloze podepíše. Celý článek zde.

Žijte zdravěji!

Žijte zdravěji!

Redakce

Z posledního výzkumu VZP a STEM/MARK vyplynulo, že stav obezity a nadváhy je v České republice dlouhodobě neudržitelný. S nadváhou se potýká neuvěřitelných 34 %, s obezitou pak 21 % dospělé české populace. A obezita a nadváha se ve zvýšené míře nevyhýbá ani dětem. Celý článek zde.

Hádanky na procvičení bystrého myšlení

Hádanky na procvičení bystrého myšlení

Redakce

Milí čtenáři, na poslední straně našich novin se již tradičně můžete pustit do série slovních úloh a luštění populárního sudoku. Věříme, že i v letošním roce si rádi potrápíte mozkové závity a luštění pro vás bude zábavné a místy i poučné. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020