Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 1 / 2012   (18. 1. 2012)

Za vším hledej energii

Za vším hledej energii

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D., Mgr. Jaroslav Koreš

Vážení a milí čtenáři, připravujeme pro vás seriál, v němž se vám prostřednictvím základních znalostí fyziky pokusíme objasnit vybrané jevy, které ovlivňují jak dění v přírodě, tak našich životů. Jedním z nich jsou např. Newtonovy zákony, ustanovené na základě praktických pozorování, včetně jeho zřejmě nejznámější teorie o gravitaci, která říká, že „jablko nepadá daleko od stromu“, resp. že padá na zem. Celý článek zde.

Pojeďte na rekondiční pobyt

Pojeďte na rekondiční pobyt

Mgr. Zuzana Borkovcová

Už za 2 měsíce s námi můžete vyrazit na rekondiční pobyt do krásného prostředí kladenských lesů. Připraven je pro vás pestrý program pohybových aktivit ve vodě i v přírodě přizpůsobený lidem s nadváhou, obezitou, hypertenzí, diabetem aj. Celý článek zde.

Tříměsíční redukční kurzy

Tříměsíční redukční kurzy

MUDr. Radka Jedličková

I v tomto roce pořádáme v našich centrech oblíbené tříměsíční kurzy redukce hmotnosti. Ten první, který startuje 9. ledna, je již plně obsazen. Celý článek zde.

Dny otevřených dveří – všechna cvičení zdarma

Dny otevřených dveří – všechna cvičení zdarma

Přijďte si zdarma vyzkoušet pohybové aktivity z nabídky rekondičních center VŠTJ MEDICINA Praha. Najít vhodnou pohybovou aktivitu může být pro někoho složité, a proto využijte našich dnů otevřených dveří a navštivte hodiny cvičení pod vedením zkušených instruktorů. Celý článek zde.

Vyhodnocení Vánoční soutěže

Vyhodnocení Vánoční soutěže

Během listopadu a prosince probíhala v našich rekondičních centrech Vánoční soutěž. V jejím rámci měl každý člen možnost získat oproti zakoupené permanentce soutěžní kupony. Jejich slosování proběhlo 23 prosince. Seznam výherců naleznete ve svém rekondičním centru. Celý článek zde.

Program prevence VZP: Mořský koník

Program prevence VZP: Mořský koník

Pokud vaše dítě trpí alergiemi, bronchiálním astmatem, atopickým ekzémem či lupénkou, přihlaste jej do preventivního programu Mořský koník. VZP svým klientům nabízí finanční příspěvek na třítýdenní ozdravný pobyt u moře pro děti ve věku od 6 do 17 let. Více informací na www.vzp.cz.

Cvičení s dětmi

Cvičení s dětmi

Bc. Jitka Horáková,DiS.

Prosincové, v pořadí již třetí sobotní cvičení s dětmi, se neslo ve vánočním duchu. Tělocvičny se zaplnily dětmi a sportovní aktivity začaly naplno. Do aktivit se zapojili i někteří dobrovolníci z řad rodičů. Každé dítko si vyzkoušelo aktivity jemu blízké a poté následovala zdravá svačinka. Celý článek zde.

Konzultace v lékárnách v rámci Koutku zdravého životního stylu

Konzultace v lékárnách v rámci Koutku zdravého životního stylu

Mgr. Alena Menclová

Konzultační činnost v lékárnách je v současné době rychle se rozvíjející oblastí farmaceutické péče pro pacienty. Konzultace slouží každému, kdo se chce dozvědět více o svém onemocnění, popřípadě má zájem změnit svůj dosavadní životní styl. Individuální konzultace probíhají v soukromí konzultační místnosti v době stanovené konkrétní lékárnou. Celý článek zde.

Jak se energeticky připravit na zimní pohybovou aktivitu?

Jak se energeticky připravit na zimní pohybovou aktivitu?

PhDr. Karolína Hlavatá

Lyžování, túry na běžkách, bruslení a podobné zimní pohybové aktivity jsou energeticky velmi náročné. Mohou sice vést k redukci hmotnosti, ale výsledek bývá mnohdy zmařen tím, že při uvedených aktivitách zapomínáme na jídlo a ztracenou energii pak doplňujeme večer, popř. v průběhu dne u stánku s občerstvením. Celý článek zde.

Léčba obezity v praxi

Léčba obezity v praxi

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Neustále nové prostředky na hubnutí, nové stroje, na kterých stačí cvičit pouze několik minut denně a zaručeně zhubnete… Tak tyto informace se na vás dnes a denně valí z médií. Jak se v nich má člověk ale vlastně vyznat? Rádi vám pomůžeme v následujícím přehledu. Celý článek zde.

Kroužek zdravého životního stylu pro žáky základních škol

Kroužek zdravého životního stylu pro žáky základních škol

Bc. Jitka Horáková,DiS.

V říjnu 2011 se na pražské základní škole Kavčí hory a za podpory VZP uskutečnil pilotní projekt Kroužek zdravého životního stylu s názvem Žij zdravě určený pro žáky prvního (do 10 až 11 let) a druhého stupně (11 až 15 let). Jeho cílem byla společná spolupráce školy a rodiny v boji proti nadváze a obezitě u školáků. Celý článek zde.

Hádanky na procvičení bystrého myšlení

Hádanky na procvičení bystrého myšlení

Milí čtenáři, na poslední straně našich novin se již tradičně můžete pustit do série slovních úloh a luštění populárního sudoku. Věříme, že i v letošním roce si rádi potrápíte mozkové závity, že pro vás luštění bude zábavné a místy i poučné. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020