Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 4 / 2011   (14. 4. 2011)

Půst neznamená držet hladovku!

Půst neznamená držet hladovku!

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D., Lukáš Lipenský, O.Cr.

Největší křesťanské svátky roku – Velikonoce – jsou tady. Počínaje Popeleční středou (letos vyšla na 9. března) jim předchází 40denní postní období, které si většina z nás představuje téměř jako „hladomornu”. Skutečnost je ale podstatně jiná. Půst není jen o omezení stravy, resp. masa, ale je to rovněž čas určený modlitbám a duševní činnosti, v přeneseném významu pak jakékoliv si odřeknutí vybrané každodenní činnosti. Celý článek zde.

Jak a kdy monitorovat glykemie a co všechno nám naměřené hodnoty říkají?

Jak a kdy monitorovat glykemie a co všechno nám naměřené hodnoty říkají?

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Glukometr má dnes již skoro každý diabetik. Každý se více či méně často měří, ne však správně. Spousta proužků tak bývá vyčerpána zbytečně. Správné měření, resp. monitorování hladin cukru (glykemie) ale jednoznačně pomáhá k optimálnímu nastavení léčby cukrovky. Celý článek zde.

Trápí vás zažívací obtíže?

Trápí vás zažívací obtíže?

Mgr. Alena Menclová

S trávicími problémy se každý z nás alespoň jednou v životě setkal. Ve většině případů se projevují jako nepříjemný pocit v horní části dutiny břišní, nadýmání, snížená chuť k jídlu, pálení žáhy nebo pocit tíhy. Zmiňované příznaky lze souhrnně označit jako dyspepsie, jejíž projevy mohou být důležitým signálem k odhalení onemocnění trávicího ústrojí. Proto při přetrvávajících potížích vždy navštivte svého ošetřujícího lékaře. Pomůžete tak odkrytí důležitých symptomů onemocnění. Celý článek zde.

Jak o Velikonocích nepřibrat?

Jak o Velikonocích nepřibrat?

PhDr. Karolína Hlavatá

Velikonoční svátky mohou být dobrou příležitostí, jak ozdravit svůj jídelníček. S přicházejícím jarem se začíná objevovat více druhů zeleniny a také zelené natě, které do naší výživy přinášejí řadu důležitých látek. Tradiční velikonoční pokrmy z vajec, velikonoční nádivku či sladká jídla lze připravit tak, abychom vylepšili svou životosprávu a přitom neutrpěla naše štíhlá linie. Celý článek zde.

Jarní sportování s dětmi aneb jak na to, když „po ruce” není babička

Jarní sportování s dětmi aneb jak na to, když „po ruce” není babička

Mgr. Renata Větrovská

Je jaro, období, kdy se příroda probouzí, všechno začíná pučet, na svět přicházejí mláďata – kačena má káčátka, kočka zase koťátka. A vy? Máte doma také jednoho či dva neúnavné neposedy, se kterými je sice velká legrace, ale na pořádné cvičení při celodenní péči o ně nestíháte ani pomyslet. Jak to tedy udělat, když zrovna není po ruce babička či jiná teta na hlídaní a vy jste plní energie a zasportovali byste si? Celý článek zde.

Pravidelný půst posiluje ducha i organismus každého z nás

Pravidelný půst posiluje ducha i organismus každého z nás

Marek Šplíchal

říká kněz Římskokatolické církve a duchovní správce Farnosti u sv. Petra Na Poříčí Lukáš Lipenský, O.Cr., v našem rozhovoru, v němž rozhodně nepromlouvá pouze k věřícím. Celý článek zde.

Výskyt obezity v České republice v roce 2011

Výskyt obezity v České republice v roce 2011

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Jak jsme již uvedli ve druhém letošním čísle, počet obézních se od posledního provedeného průzkumu v roce 2008 příliš neliší. V dospělé populaci ČR se procento lidí s nadváhou a obézních stále pohybuje okolo 57 až 58 %. S obezitou jsou však spojena i další onemocnění, zejména cukrovka 2. typu a vysoký krevní tlak. Ta jsou ještě o něco nebezpečnější nežli samotná obezita, jelikož je často odhalíme až ve fázi komplikací (infarkt myokardu, cévní mozková příhoda a další). Celý článek zde.

Hádanky na procvičení bystrého myšlení

Hádanky na procvičení bystrého myšlení

Milí čtenáři, připravili jsme pro vás další sérii hádanek a věříme, že v dobrém slova smyslu pozlobí vaše mozkové závity. Přejeme vám, ať je pro vás luštění nejen zábavné a poučné, ale také úspěšné. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020