Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 3 / 2011   (16. 3. 2011)

Jarní úklid trochu jinak

Jarní úklid trochu jinak

Známé lidové pořekadlo, vztahující se k prvním dvěma jarním měsícům, nás nabádá k tomu, abychom raději zůstali za kamny. A mnozí z nás by tam při pohledu na svoje tělo, které si od listopadu do února stačilo vytvořit slušnou izolační vrstvu tuku, snad i zůstali. To by ale byla „věčná“ škoda. Jaro je přece k hubnutí jako stvořené. Celý článek zde.

Osobní motivace při hubnutí aneb jak se nastartovat

Osobní motivace při hubnutí aneb jak se nastartovat

PhDr. Eva Růžičková

Málo slunečního tepla, nedostatek světla, šedo, mrazivo, sychravo – toto jsou fyzikální podmínky, jež na psychické úrovni evokují pocity nepohodlí, touhy po potěšení (většinou po sladkém), po zahřátí a bezpečí (někam se schovat a moc nevylézat). Celkově vzato zimní období nás spíše směruje k pasivitě, konzumaci kaloričtějšího jídla a u disponovaných osob k ponurým náladám až depresi. Jak se dostat ze zimní nečinnosti a depresivního naladění? Celý článek zde.

Co se skrývá za pojmem doplněk stravy?

Co se skrývá za pojmem doplněk stravy?

Mgr. Alena Menclová

V dnešní době se často setkáváme s tím, že většina pacientů řeší počátek svých zdravotních obtíží převážně samoléčbou. Důvodem takového rozhodnutí může být úspora času, financí, ale také třeba snaha o oddálení návštěvy u lékaře. Prevence a samoléčba je důležitým přínosem v péči o zdraví. Výsledkem aktivního přístupu pacienta bývá snížení četnosti onemocnění, jeho včasné odhalení a zkrácení celkové doby léčby. Samoléčbu lze však aplikovat pouze u méně závažných stavů jako jsou nachlazení, rýma, chřipka, kašel, bolest v krku, průjem, zácpa atd. V případě, kdy příznaky onemocnění i přes samoléčbu přetrvávají, stav se zhoršuje, bolest sílí či dochází k výskytu nežádoucích účinků léčiv, je vždy nutná návštěva lékaře. Celý článek zde.

S chutí do jara!

S chutí do jara!

PhDr. Karolína Hlavatá

Po zimě lidský organismus obvykle vykazuje nedostatek některých vitaminů a minerálních látek, a to jednak proto, že jich sám více spotřebovává, ale také v důsledku nižšího příjmu zeleniny a ovoce. Jedná se zejména o vitaminy C a D a látky s antioxidačními účinky, jako např. vitamin E, beta karoten, selen, koenzym Q10 či bioflavonoidy. S jarem ale přichází výborná příležitost ke změně jídelníčku a tím i k doplnění všech chybějících látek. Celý článek zde.

Vliv tuků na naše zdraví

Vliv tuků na naše zdraví

MUDr. Petr Hlavatý

Řečeno volně s inspektorem Clouseauem, hlavní to postavy ze známé filmové série o růžovém panterovi: „Není tuk jako tuk!“ Hlavní rozdíl spočívá v zastoupení základních složek tuků neboli mastných kyselin. Ty se rozdělují podle chemické struktury na nasycené a nenasycené. Nenasycené se dále dělí na mono- a polynenasycené, jež tvoří dvě hlavní skupiny: omega-3 a omega-6. Zvláštní skupinu pak představují transmastné kyseliny. Zdá se, že příběh tuků má leccos společného s detektivkou… Celý článek zde.

Jaro v pohybu je zábavné

Jaro v pohybu je zábavné

Anna Crhová

Jaro je obdobím první velké příležitosti, kdy lze v novém roce začít s pohybem. Všechno kolem nás se mění – barvy, vůně, nálada atd. Pojďte se měnit i vy! V rekondičním centru GVP jsou pro vás připravena skupinová cvičení pod vedením milých a usměvavých instruktorek, s nimž není nikdy o zábavu nouze. Celý článek zde.

Naše cvičitelky

Naše cvičitelky

S kým se setkáte, pokud se rozhodnete navštívit některé rekondiční centrum? Představujeme vám pětici našich cvičitelek, které vám nejen pomohou, ale také poradí a vše vysvětlí. Úsměv a dobrá nálada je samozřejmostí. Celý článek zde.

Hádanky na procvičení bystrého myšlení

Hádanky na procvičení bystrého myšlení

Milí čtenáři, připravili jsme pro vás další sérii hádanek a věříme, že v dobrém slova smyslu pozlobí vaše mozkové závity. Přejeme vám, ať je pro vás luštění nejen zábavné a poučné, ale také úspěšné. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020