Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 10 / 2010   (30. 12. 2010)

Žij zdravě se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou

Žij zdravě se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou

Právě v rukou držíte speciální vydání Obesity NEWS věnované projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR s názvem Žij zdravě, který běží již od roku 2007 a je zaměřen na prevenci i léčbu nadváhy a obezity. Celý článek zde.

Obezita v České republice – exkluzivní výzkum o vývoji hmotnosti české populace

Obezita v České republice – exkluzivní výzkum o vývoji hmotnosti české populace

Výzkum v rámci projektu Žij zdravě, který podporuje Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR, prováděla agentura STEM/MARK v roce 2008. Proveden byl na reprezentativním vzorku, tj. kopírujícím českou populaci, čítajícím 2 058 osob starších 18 let. Odbornými garanty byli prof. MUDr. Štěpán Svačina, DrSc., a MUDr. Martin Matoulek, Ph.D., z 3. interní kliniky 1. LF UK a VFN v Praze. V tomto speciálním vydání Obesity NEWS jsme pro vás připravili přehled nejzajímavějších zjištění o českých ženách a mužích v souvislosti s nadváhou a obezitou. Celý článek zde.

Spanilé „Jízdy kuchařů“ napříč republikou aneb vyhlasme válku dětské obezitě!

Spanilé „Jízdy kuchařů“ napříč republikou aneb vyhlasme válku dětské obezitě!

Jízda kuchařů je celostátní vzdělávací kampaň, financovaná z fondu prevence VZP ČR, která si za hlavní cíl vytyčila poměrně – v dnešní době obzvlášť – nelehký úkol, a to přesvědčit děti o tom, že zdravá strava i pohyb mohou být, kromě svých prokazatelně pozitivních efektů na zdraví, i zábavné. Celý článek zde.

Inspirujte se hubnutím ostatních

Inspirujte se hubnutím ostatních

Od letošního září bojují se svými kilogramy ve zdravé online reality show na www.ZijZdrave.cz tři povahově i co do zdravotních potíží rozdílné účastnice, a to paní Stanislava, Lucie a Vlasta. Ty se po mnoha marných pokusech zhubnout rozhodly, že za svým dosavadním životním stylem udělají již definitivní tečku a vydají se na úspěšnou cestu ke zdravému životu. Celý článek zde.

www.ZijZdrave.cz

www.ZijZdrave.cz

Internetové stránky www.ZijZdrave.cz obsahují mnoho užitečných rad týkajících se motta projektu, tj. „Lépe jíst + zdravě se hýbat = zdravě žít“. Naleznete zde doporučení lékařů, recepty na zdravé pokrmy či tabulky energetických hodnot potravin. Inspirovat se můžete přehledem sportovních aktivit s uvedeným množstvím energie, kterou jejich hodinovým provozováním vydáte. Celý článek zde.

www.YesNeYes.cz

www.YesNeYes.cz

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

To, že dospělá populace tloustne, dnes víme snad už všichni. Je tomu tak vlivem nedostatku pohybu, nepravidelného a nezdravého stravování a častými stresovými situacemi. Ale že jsou na tom podobně děti, to už ví málokdo. Laická veřejnost před obezitou dětí mnohdy přivírá oči a problém přehlíží. Výsledky pak na sebe nenechají dlouho čekat. Malý tlouštík se nechce svého životního stylu vzdát a nezdravé návyky si s sebou nese celý život. Jak tedy naučit děti zdravě jíst? Když už vysedávají u svých počítačů, ukažte jim internetové stránky www.YesNeYes.cz, které je pomohou motivovat nejen k pohybovým aktivitám, ale i zdravějšímu stravování. Celý článek zde.

Semináře pro lékaře aneb setkávání se odborné veřejnosti s pacienty

Semináře pro lékaře aneb setkávání se odborné veřejnosti s pacienty

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Komunikace s pacienty s nadváhou či obezitou bývá pro lékaře někdy velkým problémem. Příčin je celá řada – praktický lékař nemá vždy prostor ani kapacitu s pacientem diskutovat nebo pacient nechce komunikovat a v některých případech se setkáváme i s nedůvěrou lékařů vůči pacientům. Přitom před námi často sedí lidé, kteří toho o dietách, potravinách či vzestupech i pádech kilogramů mohou říci dost a dost. Celý článek zde.

S VŠTJ MEDICINA PRAHA hubneme i v roce 2011

S VŠTJ MEDICINA PRAHA hubneme i v roce 2011

Hned na prahu nového roku, tj. od ledna, nabízí VŠTJ MEDICINA PRAHA v rámci svých rekondičních center možnost zapojit se do redukčních programů. Můžete využít jak skupinových kurzů (12–15 osob), tak začít cvičit individuálně. Celý článek zde.

Hádanky na procvičení bystrého myšlení

Hádanky na procvičení bystrého myšlení

Milí čtenáři, připravili jsme pro vás další sérii hádanek a věříme, že v dobrém slova smyslu pozlobí vaše mozkové závity. Přejeme vám, ať je pro vás luštění nejen zábavné a poučné, ale také úspěšné. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020