Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 5 / 2008   (13. 5. 2008)

Květen – měsíc, kdy vybíráme dovolenou

Květen – měsíc, kdy vybíráme dovolenou

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

S blížícím se létem začínáme čím dál tím častěji uvažovat o tom, že bychom měli pár kilogramů zredukovat. Kdo z nás si aspoň jednou v životě neplánoval, že před dovolenou zhubne pět až deset kilogramů, aby mu to slušelo do plavek… A pak hubnout dál. Léto je přece typické tím, že je dostatek a velký výběr ovoce, zeleniny a dalších většinou nízkokalorických pokrmů. Celý článek zde.

Hubnutí (nejen) po porodu aneb nevěřte všemu, co říkají média

Hubnutí (nejen) po porodu aneb nevěřte všemu, co říkají média

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

V souvislosti s „babyboomem“, kterého jsme v posledních měsících svědky, se v ambulancích obezitologů stále více setkáváme s novopečenými maminkami, které během těhotenství přibraly více, než je zdrávo. A pod tíhou vybraných médií přinášejících „opravdové“ příběhy celebrit, které bez výjimky velice rychle po porodu zhubly (nejlépe 20 kg/2 měsíce), se i ostatní maminky snaží tento trend napodobit. Celý článek zde.

Jak správně redukovat hmotnost po porodu

Jak správně redukovat hmotnost po porodu

Základem hubnutí po porodu by měla být vyvážená pravidelná strava. Velmi důležité je jíst alespoň 4–5× denně po malých dávkách. Hubnutí by nemělo být nijak drastické, ideální úbytek je 1–2 kg za měsíc. U nekojících žen může být úbytek větší, až 1 kg týdně. Je třeba dbát na dostatek ovoce a zeleniny v jídelníčku. Celý článek zde.

Energetické tabulky – pro vaši lepší orientaci

Energetické tabulky – pro vaši lepší orientaci

K létu patří nejen velký výběr ovoce a zeleniny, ale také grilování, alkoholické nápoje, zmrzliny či instantní a konzervovaná jídla. U zeleniny a ovoce není o prospěšnosti pro zdraví o čem diskutovat, ale jak jsou na tom ostatní potraviny? Pro vaši lepší orientaci jsme proto sestavili následující tabulky energetických hodnot. Celý článek zde.

Nad dotazy čtenářů

Nad dotazy čtenářů

Redakce

Milí čtenáři, v této rubrice otiskujeme diskusní příspěvky – vaše dotazy a odborné odpovědi členů našeho týmu – z internetové diskuse na stránkách www.medispo.net. S tímto nástrojem zaznamenáváme výborné výsledky, jelikož umíme rychle a efektivně pomoci nalézt řešení pro vás na míru. Neváhejte a zapojte se i vy. Celý článek zde.

V nabídce potravin máme co dohánět

V nabídce potravin máme co dohánět

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

Vážení čtenáři, ráda bych se s vámi podělila o další zážitky z pobytu v USA. Zatímco v Čechách a na Moravě je jaro v plném proudu, zde je sněžení stále na denním pořádku. Stromy tu zatím nemají ani lístek, takže to tu na mě působí jako scény z Hitchcockova hororu. Nejvíce to vadí dceři, která stále smutně prohlíží dětský park s prolézačkami, na které nemůže buď proto, že jsou zapadané sněhem, nebo jsou mokré. Bazén, který je nedaleko, na mě působí spíše jako špatný vtip, neboť si myslím, že toto pozdní jaro (průměrné teploty jsou zde kolem 5 °C) přejde plynule opět do zimy. Celý článek zde.

Náš test: Dodržujete zdravý životní styl?

Náš test: Dodržujete zdravý životní styl?

Redakce

Připravili jsme pro vás test, v kterém si můžete ověřit, jaký vztah máte ke zdravému životnímu stylu. Na našich deset otázek odpovězte podle pravdy, nepřesnými odpověďmi byste šidili jen sami sebe. Vyhodnocení testu naleznete hned pod otázkami. Příjemnou zábavu. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020