Obesity News

Obesity NEWS 13 / 2007   (1. 11. 2007)

Podzim ovlivňuje naši váhu

Podzim ovlivňuje naši váhu

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Čas opět pokročil. Blížíme se k polovině podzimního období. Právě teď všechno kolem nás připravujeme na zazimování. Na chatách a chalupách ryjeme a ryjeme, skleníky už jsou většinou dávno opuštěné a stromy pomalu začínají "vyhrávat" celým spektrem charakteristických barev. Už jenom čekáme, že hned, jak spadnou poslední listy, je budeme moci uklidit, aby zahrádka byla už čistá a na zimu úplně připravená. Celý článek zde.

Může se to stát i vám či vašim příbuzným

Může se to stát i vám či vašim příbuzným

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

Dnešní doba je charakterizována velkým vzestupem nadváhy a obezity. Na druhé straně však dramaticky vzrůstá i výskyt opačného extrému: poruch příjmu potravy – mentální anorexie a mentální bulimie. V následujícím textu se těmto pojmům budeme věnovat podrobněji. Celý článek zde.

Banánová dieta

Banánová dieta

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

V našem seriálu o dietách se tentokrát zaměříme na další z poněkud jednostranných – banánovou dietu propagovanou zejména rakouským profesorem Hademarem Bankhoferem. Celý článek zde.

Nad dotazy čtenářů

Nad dotazy čtenářů

Redakce

Milí čtenáři, v této rubrice otiskujeme diskuzní příspěvky – vaše dotazy a odborné odpovědi členů našeho týmu. Příspěvky vybíráme z internetové diskuze, která probíhá na www.medispo.net. S naším diskuzním fórem máme výborné výsledky, víme, že jeho prostřednictvím umíme rychle a efektivně pomoci nalézt řešení pro vás na míru. Proto neváhejte a zapojte se do diskuze i vy. Celý článek zde.

Deník pološílené cvičenky aneb Roudnice den za dnem... 4. část

Deník pološílené cvičenky aneb Roudnice den za dnem... 4. část

V minulé části jsme opustili naši cvičenku právě ve chvíli, kdy se společně s ostatními rozhodla využít nedělní slunné odpoledne koupáním v nedaleké pískovně. Nejen jak pokračovala neděle, ale i o pondělí se dočteme v dalším pokračování reportáže z rekondičního pobytu. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2019