Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 4 / 2018   (6. 12. 2018)

CO STOJÍ ZDRAVÍ ANEB NADĚLTE SI

CO STOJÍ ZDRAVÍ ANEB NADĚLTE SI

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

České ekonomice se daří dobře. Většina z nás má určitě prostředky, které může investovat nebo si udělat radost. Na trhu je dost zájemců o naše peníze, kteří nám slibují mnoho. Někteří, že hodně vyděláme, jiní, že rozhodně neproděláme. Někdo nás přesvědčuje, jak je snadné být krásnější a nebo například, že nejlepší investice je do zdraví. Celý článek zde.

VŠICHNI MUSÍME BOJOVAT

VŠICHNI MUSÍME BOJOVAT

Redakce

Setkali jsme se s Markem Vašutem na lékařské konferenci České obezitologické společnosti v Plzni. Odpověděl nám na pár otázek a možná vás jeho odpovědi trochu překvapí. Celý článek zde.

Genetika a obezita

Genetika a obezita

Redakce

V poslední době se objevuje mnoho firem, ale i center, která nabízejí genetický rozbor a slibují, že vám pak předepíší dietu „na míru“. Je to ale možné? Obezita i cukrovka je onemocnění s tzv. polygenním typem obezity. Za výskyt nemůže pouze jeden specifický gen, ale soubor různých genů, které v tomto prostředí vedou k vzestupu hmotnosti. Existuje mnoho genů, které jsou častěji u obézních, ale neexistuje žádný důkaz, že vynecháním jedné nebo naopak zařazením druhé potraviny dojde k redukci hmotnosti u člověka se specifickým genotypem. Celý článek zde.

CHRÁPÁNÍ BRZDÍ HUBNUTÍ!

CHRÁPÁNÍ BRZDÍ HUBNUTÍ!

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

V ambulanci je potkáváme často. Pacienti s obezitou, pospávající a na první pohled velmi unavení. Většina kolemjdoucích si myslí, že jsou jenom tlustí a proto nevýkonní. Jen menší část lidí si uvědomí, že může jít o závažné a doslova život ohrožující onemocnění, tzv. syndrom spánkové apnoe. Celý článek zde.

Moderní nízkosacharidové diety – diety budoucnosti nebo otřepané téma?

Moderní nízkosacharidové diety – diety budoucnosti nebo otřepané téma?

Redakce

Nízkosacharidové diety jsou opět na vzestupu, protože vedou k rychlému efektu. U pacientů s nadváhou a obezitou vedou k rychlému poklesu hmotnosti v horizontu dní a u diabetiků často k rychlé úpravě hladiny cukru. Když to spojíme s pocitem, že se cítíte „odlehčeně“, může se tedy zdát, že je to skvělá dieta, která se hodí pro každého. Mnoho komerčních poraden tyto diety nabízí skutečně skoro všem. Celý článek zde.

Pohyb jako lék

Pohyb jako lék

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Pohybová aktivita a její efekt je velmi komplexní. O pozitivním vlivu není třeba pochybovat. Že ti, co se pravidelně hýbají, mají lepší prognózu a jsou zdravější, je naprosto zřejmé. I ve vědeckých databázích je evidováno za posledních 70 let desítky tisíc prací, které potvrzují klinický efekt pohybu. V posledních 20-30 letech jsou tyto efekty vysvětlovány na úrovni jednotlivých látek, které se uvolňují ze svalů a působí na vzdálené orgány. Celý článek zde.

ČAS PRO ZDRAVÍ – POZNEJ SÁM SEBE!

ČAS PRO ZDRAVÍ – POZNEJ SÁM SEBE!

Redakce

Chcete-li cokoli změnit, musíte nejprve dobře poznat aktuální stav. Chcete-li změnit dietu, pohybovou aktivitu, zlepšit hodnoty cukru v krvi nebo krevního tlaku, obvod pasu atd., musíte tyto hodnoty znát. A abyste své pokroky mohli správně vyhodnotit, je důležité si je zaznamenávat. Elektronický záznam vám umožní se k nim kdykoliv vrátit, eventuálně je s kýmkoli zkonzultovat. Právě proto jsme pro vás připravili portál „Čas pro zdraví” (www.casprozdravi. cz), který vytváří přehlednou stránku propojením různých aplikací, které jsou vám zdarma k dispozici. V „Čase pro zdraví” si pak můžete vše prohlédnout, můžete poskytnout náhled odborníkům a také si své změny navzájem komentovat. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020