Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 1 / 2018   (4. 4. 2018)

ČASPROZDRAVÍ aneb jde jen o peníze?

ČASPROZDRAVÍ aneb jde jen o peníze?

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Úspěšnost snižování hmotnosti je samozřejmě dána energetickou rovnováhou mezi příjmem a výdejem. Ovšem ne u každého platí vše podle tabulek, jak nám mnoho poradců ale i různých kalkulátorů vypočítává – potřeba energie, energie při pohybu apod. Celý článek zde.

KALORICKÉ TABULKY – dobrý sluha, ale špatný pán…

KALORICKÉ TABULKY – dobrý sluha, ale špatný pán…

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Hubnutí resp. snižování hmotnosti je na jednu stranu velmi složité a na druhou stranu velmi jednoduché. Začneme s tím jednodušším. Zákon zachování energie platí od nepaměti a tento fyzikální zákon je nezpochybnitelný. To znamená, že to, co sníme a vypijeme (energetický příjem) na druhé straně musíme vydat (energetický výdej), abychom alespoň udržovali hmotnost. Celý článek zde.

PREDIKTOR HMOTNOSTI – budoucnost hubnutí

PREDIKTOR HMOTNOSTI – budoucnost hubnutí

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Snižování hmotnosti resp. hubnutí je fenomén posledních 20-30 let. Nejsou to jen kosmetické důvody, proč chtějí lidé hubnout, ale především zdravotní důvody (např. před ortopedickou operací, operací kýly při cukrovce atd.). Každý nedostatečný efekt resp. nespokojenost s naším očekáváním vede k většinou ukončení režimu většinou doprovázeným vzestupem hmotnosti. Celý článek zde.

OBEZITA – opravdu začíná v hlavě?

OBEZITA – opravdu začíná v hlavě?

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Slyšíme to denně, hubnutí začíná v hlavě? Jen málokdo tomu ale opravdu rozumí. Mozek vydává mnoho pokynů, podle kterých pak konáme. Mozek je však pod vlivem mnoha látek. Jsou to hormony, které se vylučují v trávicím traktu, stresové hormony, ale například i hormony štěstí – endorfiny. K pochopení, jak se účinně bránit proti obezitě, je potřeba pochopit, co se v nás děje. Celý článek zde.

Obezita a poruchy příjmu potravy

Obezita a poruchy příjmu potravy

Mgr. Barbora Pešková

Obezita je onemocnění, na jehož vzniku se přibližně z 50 % podílejí naše geny. Na druhoou stranu je třeba konstatovat, že tu druhou polovinu poloviny, životním stylem, jsme schopni ovlivnit. Životní styl je moderní pojem odrážející způsob nakládání s každodenními činnostmi a vztahy, kterými se obklopujeme. Celý článek zde.

LÉČBA OBEZITY aneb když konzervativní léčba nestačí

LÉČBA OBEZITY aneb když konzervativní léčba nestačí

Snížit hmotnost je samo o sobě pro většinu lidí dlouhodobé poměrně složité. Pokud se to ale podaří, bývá ještě složitější hmotnosti udržet. V praxi se ukazuje, že mnoho lidí, kteří mají opravdu vysokou nadváhu nebo obezitu vyšších stupňů v minulosti opakovaně zhubla… Není výjimkou, že se jim povedlo zredukovat hmotnost i o 20-50 kg a to i opakovaně. Všichni tito pacienti by měli vědět, že to není ostuda a že je potřeba pochopit, proč se tak stalo, aby se příště situace neopakovala. Celý článek zde.

Pohyb vás bavit nemusí!!!

Pohyb vás bavit nemusí!!!

Jeden z nejčastějších omylů, že pohyb musí bavit, je neustále šířen nejen mezi laickou veřejností, ale i mezi některými odborníky. Pravdou je, že pohyb má antidepresivní účinky, ale na druhou stranu u některých lidí může depresivní příznaky vyvolat… Celý článek zde.

Aktuality 2018/1

Aktuality 2018/1

Redakce

Tentokrát se v aktualitách zaměříme na nový projekt pesistezky.cz, připomeneme si blížící se rekondiční pobyt v Itálii, informujeme o bezplatných konzultacích a on-line poradnách pro širokou veřejnost a také o změně názvu Banding klubu na BARI-klub. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020