Obesity News

Aktuality 2018/1

Redakce

Tentokrát se v aktualitách zaměříme na nový projekt pesistezky.cz, připomeneme si blížící se rekondiční pobyt v Itálii, informujeme o bezplatných konzultacích a on-line poradnách pro širokou veřejnost a také o změně názvu Banding klubu na BARI-klub.

Nakreslete svojí trasu

Aktuality 2018/1

Nový projekt www.pesistezky.cz vám umožní nakreslit si svojí trasu a doporučit svým známým. Chůze může být i jediným aktivním pohybem v redukčním režimu. Možná ve svém okolí máte cesty, o kterých nevíte, nebo naopak víte a můžete je poskytnout svým známým či ostatním uživatelům. Navštivte trasy, které můžete i ohodnotit a možná budete i překvapeni, jaká zajímavá místa tam jsou. Pošlete i fotografie. Po kontrole rádi dodáme vaší trasu na web event. facebook.

VŠTJ Medicina Praha pořádá pravidelné NORDIC WALKING tréninky již od dubna – blíže v aktualitách.

Rekondiční pobyt v Itálii

Aktuality 2018/1

Rekondičně-relaxační pobyt v Itálii u moře v riviéře Lignano s ubytováním v tříhvězdičkovém hotelu s polopenzí. Součástí pobytu je pohybový program, workshopy s nutriční terapeutkou, služby delegáta s nabídkou zajímavých výletů a další aktivity. Písečná pláž s pozvolným vstupem do moře cca 150 m od hotelu. První termín je v červnu 15.-24. 6. 2018 a další v září 31. 8. – 9. 9. 2018.

Hlavním cílem je však odpočinout si ke konci „školního roku“ resp. nabrat síly před začínajícím novým.

Konzultace pro širokou veřejnost

Na stránkách www.vstj.cz můžete nalézt vždy měsíc dopředu možnost bezplatných konzultací v rekondičním centru V Salmovské z řad nutričních terapeutů, instruktorů pohybu, ale i fyzioterapeutů nebo lékařů o vhodné pohybové aktivitě event. s ní spojené výživě při různých onemocněních. Poradíme vám nejen druh pohybové aktivity, ale i například intenzitu a vše si můžete vyzkoušet pod dohledem zkušených instruktorů.

On-line poradny opět v akci

Aktuality 2018/1

Opět minimálně 1× týdně budou on-line, kde bude možné chatem komunikovat s odborníky. Podrobný rozpis online poraden najdete na stránkách www.obezita.cz, kde také najdete různé zajímavosti a příběhy pacientů, kteří se s vámi podělí o své zkušenosti. Partnerem on-line konzultací jsou lékárny Na zdraví, v jejich prostorách probíhají nyní konzultace již v Praze, Sokolově, Litoměřicích a Lounech – blíže www.koutekzdravi.net.

Banding klub změnil název na BARI-klub

Koncem roku 2017 jsme změnili neformální setkání pacientů před bariatrickou operací s těmi, co již operaci podstoupili na Banging klubu na BARI klub. Bandáže žaludku, které byly dříve jediným bariatrickým výkonem nyní ustupují a proto jsme zvolili více obecný název. Setkání probíhá většinou na 3. interní klinice Všeobecné fakultní nemocnice v Praze 1. čtvrtek v měsíci od 16. hodin. Nejbližší termíny jsou 12. 4., 3. 5. a 7. 6. 2018. Zájemci o bližší informace se mohou registrovat na stránkách www.vstj.cz/obezicentrum.

Přečteno:  2640×

Vyšlo:  4. 4. 2018

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Článek je v kategoriích: Ostatní články

 
© Aleš Krupička 2007–2020