Obesity News

Aktuality 2016/4

Redakce

V posledních aktualitách roku 2016 se dozvíme o plánech rekondičních center Salmovská a České Budějovice pro nejbližší i vzdálenější budoucnost.

RC Salmovská

Povánoční redukční programy

Pusťte se do boje s nabranými vánočními kilogramy pod odborným vedením společně ve skupině lidí se stejným cílem. Naučíte se, jak se správně stravovat, proč je důležité nezapomínat na pohyb a jak předejít věčným jojo efektům. Připravili jsme pro vás dva skupinové redukční programy se začátkem 16. nebo 18. 1. 2017. Více informací a přihláška na webu www.vstj.cz v sekci Tříměsíční programy.

SM Systém

Od ledna začínáme cvičit se speciálními závěsnými lany metodou SM systém, kterou vyvinul MUDr. Richard Smíšek a napomáhá k regeneraci páteře. Cvičení bude určeno převážně pro začátečníky, formou kurzu o 12 ti lekcích a bude probíhat v posilovně RC Salmovská ve dvou termínech. Začínáme 11. nebo 13. 1. 2017. Více informací a přihlášky na recepci RC Salmovská.

Jarní rekondičně - edukační pobyt

Vydejte se s námi na již tradiční rekondiční pobyt do hotelu Astra v Srbech u Kladna v termínu 29. 3. – 1. 4. 2017. Čeká vás spousta nových informací, pohybu ale i zábavy! Pobyt je určen především pro diabetiky 1. i 2. typu a pro pacienty s kardiovaskulárním onemocněním. V rámci pobytu proběhne také víkendové setkání banding klubu 30. 3. – 1. 4. Program bude složen z přednášek, edukací, skupinových cvičení a venkovních aktivit. Po celou dobu pobytu budete mít možnost konzultovat s odborníky svůj zdravotní stav, možnosti úpravy pohybového a stravovacího režimu. Personální zajištění bude tvořeno lékaři, psychologem, zdravotními sestrami z oddělení diabetologie a obezitologie III. interní kliniky VFN Praha, nutričními terapeuty, fyzioterapeuty a instruktory z rekondičního centra Salmovská a České Budějovice. Více informací a přihláška na webu www.vstj.cz v sekci Pobytové akce.

Nový ceník

Od 1. 1. 2017 bude platit nový ceník služeb rekondičního centra Salmovská, GVP i České Budějovice. Více informací na www.vstj.cz a na recepci jednotlivých center. V daných časech budete moci cvičit v aerobní místnosti a posilovně za stejných cenových podmínek jako doposud. Děkujeme za pochopení a doufáme, že nám i tak zachováte vaši přízeň.

RC České Budějovice

Provozní doba o Vánocích

  • 19. 12. - 22. 12 běžný provoz RC včetně skupinových lekcí
  • 23. 12. - 26. 12. ZAVŘENO
  • 27. 12. - 30. 12. běžný provoz bez skupinových lekcí
  • 31. 12. ZAVŘENO

Skupinový tříměsíční kurz 2017

Již v průběhu prosince se mohou zájemci o hubnutí a zlepšení kondice registrovat do lednového skupinového kurzu, který začne 12. 1. 2017. Bližší informace jsou k dispozici na stránkách www.vstj.cz nebo na recepci RC.

Individuální kurz

Do individuálního kurzu se lze registrovat kdykoliv v průběhu celého roku.

Dny otevřených dveří

Dny otevřených dveří v novém roce proběhnou opět každou 1. sobotu v měsíci až do dubna. 7. 1., 4. 2., 4. 3. a 1. 4. s námi můžete v rámci Dne otevřených dveří vyrazit na vycházku s holemi.

Rotopedtours a pěskotours 2016

I v letošním říjnu se senioři budějovického RC zapojili do akce Rotopedtours a Pěškotours 2016. Společně s 24 jinými jihočeskými kolektivy seniorských zařízení, klubů a center se nám podařilo nachodit a ujet 20.418,325 km. Za RC VŠTJ Medicina České Budějovice se zúčastnilo dohromady 8 klientů seniorského věku a celkem na rotopedech ujeli 135 km a na pásech ušli 53,58 km. Vítězem akce jsou všichni, kteří se aktivně zúčastnili a my jim za to moc děkujeme. Rotopedtours a Pěškotours 2016 je spolufinancován ze státního rozpočtu ČR. Je finančně podpořen z Národního programu zdraví - Projekty podpory zdraví Ministerstva zdravotnictví, projekt č. 10656 „Rotopedtours a Pěškotours 2016“.

Světový den diabetu – Pochod proti diabetu 2016

Letošní Světový den diabetu jsme oslavili přímo na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. Pochod proti diabetu byl organizovaný formou chodecké štafety kolem náměstí a probíhal od 10.00 do 16.00 h. V rámci štafety ušlo 54 zaevidovaných lidí celkem 265 okruhů kolem náměstí, celkem tedy 106 km. V průměru každý chodec ušel 4,9 okruhů. O tento výsledek se ve velké míře zasloužil člen rekondičního centra pan Jan Kolář, který sám ušel 40 okruhů (tzn. 16 km) a také studenti katedry výchovy ke zdraví PF JČU, kteří po celou dobu štafety doprovázeli účastníky, pomáhali jim nastavovat NW hole a vysvětlovali jak techniku, tak i zdravotní benefity chůze. Rádi bychom ale také poděkovali partnerům akce – společnosti EON, PROMEDICA PRAHA GROUP a.s. a v neposlední řadě Zdravotnické záchranné službě Jihočeského kraje, která nám poskytla sanitní vůz na tuto akci zcela zdarma.

Přečteno:  3767×

Vyšlo:  10. 12. 2016

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Ostatní články

 
© Aleš Krupička 2007–2020