Obesity News
Byli jsme u moře

Byli jsme u moře

Mgr. Martina Dyrcová

Ve VŠTJ Medicina Praha jsme zakončili prázdniny rekondičně–relaxačním pobytem v Itálii, a to od 4. do 13. září. K moři se vydalo celkem 29 lidí, včetně instruktorek, nutričních terapeutek a lékaře MUDr. Martina Matoulka, Ph.D.

Kdokoliv se mohl zúčastnit rekondičního pobytu u moře nezávisle na tom, zda je naším členem nebo ne. Nástupními místy byla Praha a České Budějovice. Ubytování jsme měli zajištěné v bungalovech příjemného turistického centra La Capannina v Porto San Giorgiu v oblasti Palmové riviéry.

Celý týden jsme naplno vyplnili pohybovými aktivitami, ovšem proloženými také odpočinkem na pláži, u bazénu či výlety do okolí. Nic nebylo povinné: veškerý program byl pro účastníky zcela dobrovolný. Start do nového dne představovala ranní rozcvička v kempu či na písečné pláži, kde jsme čerpali energii z paprsků vycházejícího slunce a zvuků moře. Pro rychlejší dopravu na pláž a výlety nám posloužila kola, která jsme si mohli půjčit v kempu kdykoli po celou dobu pobytu. Kola nám například umožnila výlet po příjemné rovinaté cestě podél moře do lázeňského města Porto Sant´Elpidia. Ke svižnějšímu kroku nám dobře posloužily hole pro nordic walking, které jsme v průběhu pobytu hojně využívali.

Odpoledne patřila pravidelnému aquaerobicu v bazénu v kempu, kde jsme si zacvičili za doprovodu svižné hudby, posilovacímu cvičení nebo výletům. Velmi oblíbené byly odpolední workshopy, které připravily naše nutriční terapeutky, jejichž závěrem byla ochutnávka zdravých a chutných večeří. Podívali jsme se do výrobny olivového oleje, historického městečka Ferma a poutního města Loreta. Na pláži byly k dispozici lehátka a slunečníky (v ceně zájezdu), mohli jsme si půjčit nafukovací lehátka a zábavné pomůcky do vody. Neposední účastníci zde trávili čas i aktivně hraním ringa, petanqu, plážového tenisu nebo procházkami po dlouhém písečném pobřeží. Navštívili jsme místní trhy v centru města, kde jsme rádi nakoupili čerstvé ovoce, zeleninu, ryby a jiné dobroty – a pochopitelně také suvenýry.

Přestože nás Itálie uvítala deštěm, zbytek pobytu bylo počasí ukázkové; příjemné teploty nebránily pohybovým aktivitám a zároveň byly dostačující pro nachytání posledního letního bronzu a umožnily radovánky v létem vyhřátém moři.

Stravování řešil každý účastník podle svého gusta, bungalovy s vybavenou kuchyní nabízely možnost vaření, obchodní centrum v blízkosti kempu skýtalo možnost nákupů potravin a široká nabídka zdejších restaurací lákala k poznání italské kuchyně. Pobyt byl naším prvním, ale nikoliv posledním zahraničním pobytem. Příští rok jej rádi zopakujeme.

Přečteno:  3841×

Vyšlo:  9. 10. 2015

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Ostatní články

 
© Aleš Krupička 2007–2019