Obesity News
KardioFIT 2014 vrací kondici
Foto: VŠTJ Medicina Praha

KardioFIT 2014 vrací kondici

Redakce

Jde o program určený pro pojištěnce Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR, kteří trpí srdečně‑cévním onemocněním nebo mají vysoké kardiovaskulární riziko. Jde tedy o všechny pacienty s cukrovkou, vysokým krevním tlakem, zvýšenou hladinou cholesterolu či obézní pacienty.

Pokud máte alespoň dva výše uvedené rizikové faktory nebo trpíte srdečně-cévním onemocněním (jste po infarktu, mozkové mrtvici, máte anginu pectoris, jste po operaci srdce, máte by-pass, „roztahovali“ vám věnčité tepny, máte nedokrevnost (ischemickou chorobu) srdečního svalu nebo dolních končetin, případně vám lékař řekl, že máte jiný typ srdečního onemocnění), můžete zcela zdarma navštívit Rekondiční centrum VŠTJ MEDICINA Praha na adrese: Salmovská 5, Praha 2, kde po domluvě a konzultaci ohledně vašich kardiovaskulárních rizik s vedoucím kurzu absolvujete bezplatnou hodinu pohybové aktivity.

Dostanete také edukační balíček s návody k redukci hmotnosti a ke změně životního stylu. Pak už bude záležet jen na Vás, zda budete pokračovat v dalších programech.

KardioFIT 2014 vrací kondici

MÝTY A SKUTEČNOSTI V LÉČBĚ CIVILIZAČNÍCH ONEMOCNĚNÍ

Pilotní program Mýty a skutečnosti v léčbě civilizačních onemocnění je projektem, jehož cílem je vyvrátit alespoň některé nepravdy, které se šíří médii a jež se týkají léčby a prevence obezity, cukrovky, srdečně-cévních onemocnění a osteoporózy. Poslední akce roku 2014 se bude konat v sobotu 6. 12. od 10 do 17 hodin na gymnáziu Na Vítězné pláni v Praze a ve Fit Centrum Machina v Brně. Podrobný program najdete na stránkách www.civilizacnionemocneni.cz. Pro pojištěnce VZP ČR je celý program zdarma, a to včetně mě- ření složení těla InBODY s interpretací a konzultací s nutričními terapeutkami nebo lékaři.

Přijďte se zeptat:

  • Je nezbytné jíst každé dvě hodiny?
  • Opravdu musí obsahovat dieta maximálně 5 000 kJ?
  • Mám chodit po schodech, když to všude píšou?

Tyto a mnoho dalších otázek bude zodpovězeno erudovanými odborníky!

VŠTJ MEDICINA PRAHA NENÍ SPORTOVNÍ KLUB! JEJÍM CÍLEM JE ZLEPŠIT ZDRAVOTNÍ STAV PACIENTŮ S MNOHA ONEMOCNĚNÍMI.

VŠTJ MEDICINA PRAHA je organizace, která se v posledních 15 letech věnuje především organizací pohybových aktivit pro různé skupiny pacientů, především obézní diabetiky, pro osoby s vysokým krevním tlakem, onemocněním srdce, osteoporózou apod. Nepotkáte se tu s „namakanými“ svalovci a anorektičkami toužící po „dokonalé“ image. Zato tu najdete ty nejlepší odborníky, kteří Vám poradí s problémy, které Vás tíží a které si mnohdy nepřiznáte ani sami sobě! Může jít o kilogramy (desítky kilogramů) navíc, mnoho cukru v krvi (cukrovka, která nereaguje adekvátně na léčbu), srdečně-cévní onemocnění (všechny typy) – stav po infarktu, cévní mozkové příhodě a dalších onemocněních. Můžete se zde dozvědět, jak pomoci kostem, aby je neohrožovala osteoporóza.

Máte-li jakoukoli otázku: Nebojte se a přijďte se zeptat!

Bezplatné konzultace poskytnou odborníci v budově Ústavu tělovýchovného lékařství 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice, a to v prostorách Rekondičního centra na adrese: Salmovská 5, Praha 2.

Kdy se dostavit k bezplatné konzultaci i bez objednání najdete na stránkách www.vstj.cz.

Přečteno:  4796×

Vyšlo:  18. 12. 2014

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Kardiovaskulární

 
© Aleš Krupička 2007–2020