Obesity News
Aktuality

Aktuality

Redakce

Zářijové aktuality přinášejí informace o nově otvíraném rekondičním centru v Ostrově nad Ohří, o zahájení podzimních procházek nordic-walking, pozvání na drakiádu pod Petřínem a na rekondiční pobyt v Srbech u Kladna.

NOVÉ REKONDIČNÍ CENTRUM V OSTROVĚ NAD OHŘÍ

Nové rekondiční centrum v Ostrově nad Ohří

Rekondiční centra vznikají pro potřeby především lékařů, v jejichž ambulanci není a ani nemůže být dostatek času na vysvětlení a vyzkoušení optimální pohybové aktivity v léčebném procesu. Po několikaměsíční přípravě se zdá, že aktivity jako nordic walking by se mohly rozběhnout již s podzimem a od ledna i některé indoorové aktivity. Jisté je, že cílem je zachovat bezplatnou konzultační činnost jako v ostatních centrech VŠTJ Medicína Praha. Společnost Nemos, která byla u zrodu myšlenky a bude hlavním partnerem Rekondičního centra Ostrov, má však vyšší cíle. Hlavním cílem je zabudovat tyto aktivity do zdravotního systému nemocnice, tak jako například v Praze nebo Českých Budějovicích, aby rekondiční centrum fungovalo jako spolupracující zařízení nejen pro obézní a diabetiky, ale také pro seniory v léčbě a prevenci osteoporózy, kardiaky a další pacienty, u kterých pohyb je významným lékem, ale většinou chybí prostor, kde ho bezpečně a efektivně realizovat.

Sledujte tedy stránky Nemocnice Ostrov a VŠTJ Medicína Praha www.vstj.cz‚ kde najdete podrobnější a konkrétní informace.

NORDIC WALKING V PRAZE

Pravidelné procházky nordic walking pro zdatné i méně zdatné budou zahájeny 23. 9. 2014. Podrobný rozpis najdete na stránkách www.vstj.cz v sekci nordic walking. Na setkání s vámi se těší instruktorka Jana Šulcová, která pro vás připraví trasy, i další instruktorky VŠTJ Medicína Praha, Bc. Daniela Hillayová a Jana Žampová. Klienti Všeobecné zdravotní pojišťovny mají procházky zdarma.

DRAKIÁDA POD PETŘÍNEM 2014

Již devátý ročník tradiční Drakiády pro malé i velké se uskuteční v sobotu 4. října 2014 od 14:00 v areálu Nemocnice pod Petřínem (Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze). Kromě klasického závodu v pouštění draků se můžete těšit na atraktivní doprovodný program pro děti. Všichni jste srdečně zváni.

REKONDIČNÍ POBYT V SRBECH U KLADNA

Rekondiční pobyt v Srbech u Kladna

V listopadu proběhne již tradiční edukačně-rekondiční pobyt v Srbech u Kladna: koná se od 6. do 9. listopadu, je určen pro diabetiky 1. a 2. typu (35 míst) a dále pro pacienty s kardiovaskulárním onemocněním (10 míst). V průběhu pobytu si vyzkoušíte jak sestavit jídelníček, různé pohybové aktivity v tělocvičně i v přírodě, a to pod dohledem zkušených instruktorů – lékaře a sester z 3. interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Přihlásit se můžete na stránkách VŠTJ Medicína Praha v sekci pobytové akce, kde jsou i další informace a fotogalerie z minulých pobytů.

Přečteno:  3958×

Vyšlo:  5. 9. 2014

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

 
© Aleš Krupička 2007–2020