Obesity News
eVito – skupinová podpora

eVito – skupinová podpora

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Monitorování pohybové aktivity, eventuálně zapisování jídelníčků je výborná podpora pro redukční režim. Nicméně stále jste v tom sami a je potřeba velká vůle vydržet určitou dobu a překonat období, kdy se vám nechce.

Máte-li účet eVito s krokoměrem nebo kompletní systém, můžete svůj účet sdílet se svými přáteli. Výhodou spřátelených účtů je, že jste pod dozorem svých přátel, kteří vás včas mohou povzbudit, pochválit a stejně tak i vy vidíte jejich snažení. Není pochyb, že i tento „minidozor“ vede k lepším výsledkům. Ačkoliv do programů hubnutí z medicínského hlediska žádné soutěže nepatří, zvláště ne v počtu zhubnutých kilogramů, naopak u počtu kroků to může být tím správným povzbuzením. Vidět, že někdo, kdo není zdatný, postupně navyšuje energetický výdej i chůzí, bývá často prvním krokem k vlastnímu rozhodnutí k podobné aktivitě.

Nemusíte mít vždy krokoměr u sebe, můžete využít i aplikace na chytrých telefonech, které monitorují váš pohyb (chůze, jízda na kole apod.) a automaticky tak doplňují obraz vaší pohybové aktivity. Navyšování pohybové aktivity je přirozenější cesta ke změně životního stylu než zpřísňování diet. Zatímco diety se „opisovat“ nedají (každý má jiné chuťové preference, jinou pracovní dobu, jiné podmínky pro jídlo), tak pohybová aktivita, resp. její objem se „opisovat“ dá docela dobře.

Pokud váš sledovaný objekt je již ve fyzické kondici, nesnažte se hned dosáhnout stejných čísel jako on. Začněte jen mírným navýšením například o 10 % týdně, co se týká délky aktivity, ale rozhodně se snažte hned od začátku hýbat alespoň každý druhý den. Je to opravdu o hodně lepší než jedenkrát týdně dlouhá aktivita. Musíte samozřejmě najít čas, který pohybovou aktivitou strávíte. Pokud si chcete navyšovat pohyb tím, že místo jízdy autobusem půjdete z práce část cesty pěšky, vezměte si ten den do práce kvalitní sportovní nebo pohodlnou obuv. Rozhodně nenoste tašku přes rameno, ale použijte raději batůžek. Jenom tak docílíte dobrý pocit z pohybu a nedojde k přetížení nebo poškození vašeho pohybového aparátu, což by vás mohlo od dalších podobných aktivit odradit. Domluvte se s přáteli a pořiďte si eVito ve dvou.

Chcete-li si vyzkoušet třeba jen na tři měsíce i s konzultací program eVito, můžete se na stránkách www.vstj.cz přihlásit k tříměsíčnímu programu se zapůjčením přístroje. Pokud se vám osvědčí, stačí vyplnit při objednávce kód HOS-VSTJ a automaticky dostanete slevu jak na zařízení, tak na služby.

E-vito - skupinová podpora
E-vito - skupinová podpora

Přečteno:  3457×

Vyšlo:  5. 9. 2014

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

 
© Aleš Krupička 2007–2019