Obesity News
Hubnutí a Obesity news
Foto: shutterstock.com

Hubnutí a Obesity news

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Máme za sebou první tři týdny roku 2014. Většina lidí, kteří chtěli začít po Novém roce hubnout, již porušila režim a naříká, že to letos s předsevzetím zase nevyšlo. Nevadí, vždyť na změnu je čas vždy a začít je třeba v okamžiku, kdy se na ni cítíme, a ne když je nějaké významné datum.

OBESITY NEWS JSOU TADY S VÁMI

I v roce 2014 již osmým rokem jsou s Vámi noviny, které mají za cíl pomoci v rozhodování o metodách hubnutí. Věřím, že po krátkém výpadku koncem roku 2013 již budou vycházet pravidelně. Veškeré články pak naleznete na internetových stránkách www.obesity-news.cz. Pro první polovinu roku jsme ve spolupráci s řetězcem lékáren Alphega zajistili distribuci do všech regionů. Noviny je tak možno získat v lékárnách tohoto řetězce nebo lze jednotlivá čísla v plném znění stáhnout z internetu. Novou rubrikou pak bude i „Okénko lékárníka“, kde budou na vybrané dotazy odpovídat lékárníci ze spolupracujícího řetězce.

CO JE V OBEZITOLOGII NOVÉHO?

Pevné místo v léčbě obezity si určitě vyhrazují bariatrické (chirurgické) zákroky, kterých je v současné době již více než pět typů, s nimiž se budete v novinách postupně seznamovat, stejně jako s příběhy pacientů. Ukazuje se, že ne každý operační zákrok je vhodný pro každého a za rozhodující pro celkový úspěch je považována příprava a režim v prvních třech letech po operaci. Z léků jsou nyní ve stadiu testování látky ovlivňující hlad, na trhu zůstává orlistat, který zabraňuje vstřebávání části tuků ze stravy, a to jak ve volně prodejné formě, tak v silnější variantě na předpis. Zázračné diety neexistují. Většinou sice vedou k velkému poklesu hmotnosti v kilogramech, ale často po nich následuje jo-jo efekt. Stále je třeba si uvědomovat, že za posledních třicet let jsme nejvíce omezili pohybovou aktivitu.

OBEZITA.CZ

Pro rok 2014 jsme v rámci spolupráce s hojně navštěvovaným portálem www.obezita.cz připravili podrobný edukační web, na kterém bude problematika obezity a metabolismu hubnutí systematicky a podrobně vysvětlována, stejně tak jako problematika přidružených onemocnění, jako je cukrovka, vysoký krevní tlak a podobně. Pokusíme se za Vás hledat „lákadla“ na hubnutí a vysvětlovat jejich pro a proti, ale také získávat informace o postupech tzv. evidence based medicine a jejich prokázaných účincích.

MONITOROVÁNÍ – ZÁKLAD DLOUHODOBÉHO ÚSPĚCHU

Navázali jsme spolupráci se společností eVito, a.s., která se v posledních letech věnuje monitorování různých životních funkcí, ale hlavně pomocí nejmodernějších technologií monitoruje pohyb. Každé sledování takového parametru pomůže ke zvýšení motivace. Ukazuje se, že používání těchto poměrně jednoduchých pomůcek má významně větší dlouhodobý účinek než nejmodernější diety. V jednotlivých číslech Vám představíme produkty společnosti, seznámíme Vás s výsledky testování v rekondičních centrech VŠTJ MEDICINA a pro čtenáře Obesity NEWS budeme třeba mít i zajímavé slevy či soutěže.

V neposlední řadě připravujeme ve spolupráci s VUT BRNO seriál o cvičení v domácích podmínkách tak, abyste mohli doma aktivně cvičit, pokud Vám zrovna počasí nebo zdravotní stav neumožňuje pohyb venku.

Doufám, že Vám opět v letošním roce pomůžeme v lepší orientaci v tak složité oblasti, jako je nadváha a obezita.

Přečteno:  5412×

Vyšlo:  29. 1. 2014

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Životní styl, Ostatní články

 
© Aleš Krupička 2007–2020