Obesity News
Rekondice v Srbech

Rekondice v Srbech

První letošní pobyt máme všichni úspěšně za sebou. Sluníčko nám sice nepřálo jako minulý rok, zato 35 účastníků rekondičního pobytu bylo plně nabito energií a zářili na každé cvičební hodině, kde předváděli excelentní výkony, jak ve vodě, tak i na suchu! Rekondiční pobyt se uskutečnil 4.–7. 4. 2013 v obci Srby v hotelu Astra, pár kilometrů od Kladna.

Zde byl zajištěn pestrý pohybový a společenský program, o který se postaraly instruktorky Zuzka, Jitka, Daniela a Radka. Po příjezdu následovalo ubytování a u večeře proběhlo seznámení s programem, kde všichni zjistili, že tady na polehávání v posteli nejspíše moc času nezbude.

Jak je již tradicí, den začínal „raníčkem“, kde každý protáhl své ztuhlé tělo, aby se nastartoval na celodenní cvičební MARATÓN (toto slovo berte prosím s rezervou; všechny pohybové a další jiné aktivity byly zcela dobrovolné). Byla možnost vybrat si z různých rychlejších i pomalejších forem cvičení. Účastníci s velkou pílí a zájmem chodili poctivě na všechny hodiny cvičit, což nás velice potěšilo. Abychom se také nadýchali čerstvého vzduchu, vyrazili jsme na výlet k místnímu rybníku a do okolní přírody, kde si každý cestou vyzkoušel, že hole na nordic walking neslouží jen k opoře, ale také ke svižné a rychlé chůzi, při které se člověk může pořádně zapotit. Pro hrátky pod širým nebem jsme využili ještě sněhem zaváté venkovní hřiště. Tato skutečnost však hráče neomezovala v soubojích a kolektivních hrách, při kterých hrál každý jak o život. Stejně tak venkovní zumba měla své kouzlo; kdyby zde bylo publikum, určitě by odměnilo tančící dobrovolnice za kreativní a dechberoucí výkon!

A protože hrátek na suchu bylo více než dost, bylo možné v průběhu celého pobytu skočit do bazénu a zaplavat si pár temp či si vyzkoušet, jak náročné je být akvabelou. A kdo byl unaven, mohl si odpočinout při příjemné masáži v rukou našeho šikovného maséra Petra.

Celým pobytem nás provázeli také pan doktor Matoulek, paní doktorka Svobodová a sestřička Šindelková, kteří nejen pečovali o diabetiky, ale také s klienty prodiskutovali problémy všední i nevšední na téma cukrovky, obezity a zdravé životosprávy.

Doufám, že příště k nám bude počasí trochu štědřejší, ale přesto musím poznamenat, že sluníčka v této pobytové partě bylo dost a všichni se vzájemně dobíjeli a motivovali.

Chtěla bych poděkovat personálu hotelu Astra za výbornou týmovou práci, stejně tak i našim šikovným instruktorkám a samozřejmě i všem účastníkům za pohodovou atmosféru, která provázela celý rekondiční pobyt.

Další rekondiční pobyty nás čekají v dohledné době, a to od 25. května do 1. června v penzionu Pod Rozhlednou v obci Vrbice (Kostelec nad Orlicí). Více informací o termínech pobytů a přihlášky naleznete na adrese www.vstj.cz v rubrice Pobytové akce.

Přečteno:  4507×

Vyšlo:  20. 5. 2013

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

 
© Aleš Krupička 2007–2020