Obesity News
Krabičková dieta – salát z bílých fazolek

Krabičková dieta – salát z bílých fazolek

Bc. Jitka Horáková,DiS.

V posledních dvou letech jsou módním hitem krabičkové diety. Není v tom žádný zázrak, jen někdo za nás vymyslí a připraví jídlo na celý den. Platíme pak především za práci. Cena potravin je většinou poměrně nízká. Svačiny jsme si přece kdysi připravovali také a nebyl to problém. Připravujeme tedy pro vás seriál, ve kterém vám představíme některé nenáročné „krabičky“. Záleží jen na vás, zda recept vyzkoušíte.

Salát z bílých fazolek

  • Rozměry krabičky (délka × šířka × hloubka): 15 × 10 × 5 cm
  • Doba přípravy: cca 30 min
  • Cena jedné porce: cca 40 Kč

Suroviny pro dvě osoby

Salát z bílých fazolek50 g bílých fazolek, 5 ks černých oliv, 1/4 červené cibule, 2 lžíce kukuřice, 1 ks rajčete, 1/4 zelené papriky, 50 g mozzarelly (1/2), citronová šťáva, pepř, sůl, provensálské koření, menší plátek celozrnného pečiva.

Postup

Fazolky je nutné namočit do vody alespoň na 24 hodin, aby změkly a nemuseli jsme je dlouho vařit. Odstáté fazolky propláchneme, vyměníme vodu a dáme vařit pod pokličku na cca 30 minut. Mezitím si do misky nakrájíme všechny zbylé suroviny – olivy, kukuřici, cibulku, rajče, papriku a mozzarellu. Celou směs promícháme, dochutíme podle potřeby provensálským kořením, pepřem, zlehka solí a vše zakápneme citronovou šťávou. Povařené fazolky slijeme a přimícháme do připravené zeleninové směsi. Vše vložíme do krabičky s kouskem celozrnného pečiva.

Přečteno:  8136×

Vyšlo:  18. 4. 2013

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Strava, Recepty

 
© Aleš Krupička 2007–2020