Obesity News
Informace jsou důležitou součástí léčby

Informace jsou důležitou součástí léčby

Redakce

Obesity NEWS jsou k dispozici i v lékárnách, tedy tam, kde lidé hledají pomoc se zdravotními problémy. Kde jinde než u profesionálů by měli dostat pravdivé rady. Distribuci do vybraných lékáren zajišťuje společnost PHARMOS, a.s., jejíž významný představitel, Mgr. Karel Šlégr, ředitel pro marketing a prodej, nám poskytl rozhovor.

Proč spolupráce s Obesity NEWS vlastně vznikla?

Vzhledem k tomu, že jsme byli osloveni s žádostí o spolupráci při distribuci a protože vnímáme společně s lékárníky oblast prevence obezity jako důležitou, chtěli jsme být v tomto projektu nápomocni. S lékárnami již spolupracujeme i na dalších společných projektech, které mají za cíl oslovit veřejnost a nabídnout kvalifikované poradenství v lékárnách.

Máte již nějaké pozitivní ohlasy z lékáren?

Ano, většina lékáren ocenila tuto naši službu, protože se snáze dostane k informačním materiálům a může je tím i lépe prezentovat směrem k veřejnosti. O šíření kvalitních informací v oblasti prevence a léčby obezity jde v tomto projektu myslím především. Pokusit se vychovávat veřejnost na základě odborných informací o možnostech léčby i prevence, informovat o důsledcích a příčinách obezity je důležitou součástí komplexní terapie.

Co dalšího nabízíte jako službu lékárnám a jejich pacientům?

Tak jako v případě Obesity NEWS spolupracujeme i se sdružením lékáren Moje lékárna, kterých je v rámci celé ČR více než 370. Pro toto sdružení připravujeme vzdělávací a poradenský projekt zaměřený na geriatrii ve spolupráci s Českou gerontologickou a geriatrickou společností, která trvá již déle než tři roky a velice si jí vážíme. V rámci této spolupráce byla připravena řada seminářů a lékárnický kongres „Lékař, lékárník a další profese v péči o seniory“, interaktivní testy pro lékárníky na webu, řada letáků, které se distribuují nejenom v lékárnách, ale např. i v domovech důchodců s tématy, jako jsou demence, deprese, inkontinence, Alzheimerova nemoc, poruchy polykání ve stáří, bezpečí domova seniora, a dalšími závažnými tématy. Tento projekt je také myslím dobrým příkladem mezioborové spolupráce v péči o pacienty se snahou upozornit na problémy a napomoci při jejich řešení.

Proč jste se rozhodli založit internetovou poradnu lékáren Moje lékárna? Kdo jednotlivé příspěvky píše?

Poradna na webu vznikla za spoluúčasti lékařů a je zaměřená na poradenství u méně závažných diagnóz. Nejedná se jenom o internetovou poradnu, ale na tomto portále se prezentují i lékárny projektu s jejich službami včetně kvalifikovaného poradenství, které probíhá přímo v lékárně. Na našem webu je dostupný i přehled zdravotnických zařízení. Jsou zde i informační letáky pro veřejnost, které jsme připravili ve spolupráci s Českou gerontologickou a geriatrickou společností jako součást poradenství. V případě on-line poradny jsme napojeni na lékaře různých odborností včetně gerontologie.

Poradna nemá za cíl jako většina obdobných na internetu směřovat do zásilkového e-shopu, ale je zaměřena spíše na informace o onemocnění, kdy vyhledat lékaře, doporučená opatření a řadu dalších informací. Je nutné si uvědomit omezené možnosti tohoto způsobu poradenství. Pro kvalitní diagnózu a posouzení zdravotního stavu je velmi často nutná návštěva lékaře. Není cílem naší poradny uplatnit samoléčbu za každou cenu právě proto, že neprovozujeme e-shop, ale směřujeme při výběru produktu návštěvníka poradny k vyzvednutí v nejbližší lékárně, kde může svůj výběr zkonzultovat.

Jaké máte ohlasy od návštěvníků stránek? Vítají tuto novinku?

Ohlas je velký, protože v řadě oblastí stále chybí informovanost. Návštěvnost našich stránek vzrůstá a určitě budeme muset rozšířit jejich rozsah podle požadavků a našich možností například spoluprací s Obesity NEWS.

Přečteno:  6733×

Vyšlo:  25. 2. 2013

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Životní styl, Ostatní články

 
© Aleš Krupička 2007–2020