Obesity News
Žijte zdravěji!

Žijte zdravěji!

Redakce

Z posledního výzkumu VZP a STEM/MARK vyplynulo, že stav obezity a nadváhy je v České republice dlouhodobě neudržitelný. S nadváhou se potýká neuvěřitelných 34 %, s obezitou pak 21 % dospělé české populace. A obezita a nadváha se ve zvýšené míře nevyhýbá ani dětem.

Tyto závažné celospolečenské problémy s sebou nesou rostoucí riziko řady onemocnění, jako například cukrovky 2. typu, aterosklerózy, vysokého krevního tlaku, některých nádorových onemocnění nebo depresivních stavů. Všeobecná zdravotní pojišťovna si dobře uvědomuje tento negativní trend, proto již šestým rokem podporuje boj proti obezitě, a to prostřednictvím edukačního programu Žij zdravě. Pokud obezita nebo nadváha trápí i vás nebo vaše děti, přinášíme vám přehled aktivit, které můžete v rámci projektu Žij zdravě zdarma využít.

Internetové stránky pro vás

Žij zdravěCílem internetových stránek www.ZijZdrave.cz je podat vám pomocnou ruku a podpořit vás při snižování váhy. Najdete na nich pravidelně publikované aktuální články týkající se redukce váhy, motivace, zdravotních obtíží, trendů a novinek. Nechybí ani on-line poradna s odborníkem, který vám bezplatně poradí v otázkách hubnutí, složení jídelníčku a pohybových aktivit.

Milovnice vaření zde najdou celou řadu receptů na nutričně vyvážené pokrmy. Se svým vlastním receptem na zdravý pokrm se pak mohou přihlásit do soutěžního klání o Recept měsíce. Součástí stránek je i oddíl pro registrované uživatele, který nabízí nejednoho pomocníka v hubnutí. Uživatelé mohou využívat jednoduchou aplikaci Můj deníček, která jim umožní získat přesný přehled o výdeji a příjmu energie. Díky tomu mohou objevit své případné chyby v jídelníčku a denním režimu. Jejich náprava je prvním krokem k úspěšnému, tj. dlouhodobému snížení kilogramů. Samozřejmostí je i diskusní fórum. Nejen při hubnutí totiž platí, že ve skupině se to lépe táhne.

Neváhejte a vyzkoušejte stránky www.ZijZdrave.cz nebo jejich profil na sociální síti Facebook pod názvem Letos zhubnu.

Internetové stránky pro vaše děti

Zábavně-edukační webové stránky o zdravém životním stylu www.YesNeYes.cz jsou zde pro děti i jejich rodiče. Nabízejí především zábavná videa o sportech, články odborníků, pravidelné soutěže nebo komiksovou kuchařku. Nenásilnou formou pomohou vašim dětem zamyslet se nad svou životosprávou a jsou tou správnou inspirací k pohybovým aktivitám, které jsou pro ně vhodné.

Více informací hledejte na www.ZijZdrave.cz nebo www.YesNeYes.cz.

Žijte zdravěji
 
© Aleš Krupička 2007–2020