Obesity News
A je to tady...

A je to tady...

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

První tištěné vydání Obesity NEWS – novin zaměřených na léčbu a prevenci obezity a nadváhy pro širokou veřejnost – je na světě. Obesity NEWS vznikly z potřeby korektně informovat o různých metodách a návodech na hubnutí bez nutnosti zaměřit texty na inzerci, která obvykle následuje po odborných článcích v některých jiných médiích. Na internetové verzi novin jsme si ověřili, že tištěná forma bude přínosem pro širší veřejnost a navíc bude k dispozici i pro ty, kteří s internetem tak často nepracují nebo jim dělá problém číst texty z obrazovky. Teď už je možné naše noviny číst kdekoliv.

Obesity NEWS začaly pravidelně vycházet v březnu 2007 jako internetové noviny. Jsou určeny nejen těm, kteří se neustále snaží snížit svou hmotnost a "redukovat", ale i těm, kteří se chtějí o problematice obezity, resp. metabolismu, dozvědět něco více, co v jiných časopisech nenaleznou.

Cesta ke zhubnutí

Cílem novin je totiž představit co možná nejvíce cest vedoucích ke zhubnutí, ale i podat věrohodné informace o všech stránkách redukčních pokusů. Naší největší snahou přitom je zvýšit motivaci všech našich čtenářů ke změně.

V tomto čísle, resp. v předcházejících internetových verzích Obesity NEWS, naleznete mnoho zajímavostí např. z historie obezity, jak se naši předkové vyrovnávali s obezitou, která mimochodem byla v populaci i před mnoha staletími. Není tedy až tak pravda, že je to nemoc 21. století, nicméně svým výskytem se jistě blíží epidemii. Naleznete zde i mnoho aktuálních témat, odkazy na zajímavé internetové stránky a stránky prověřené našimi odborníky. Určitě se budeme snažit přinášet informace o různých regionech, rozhovory s významnými osobnostmi (tzv. VIP), které se s obezitou skutečně anebo "na oko" taky perou.

Reklama útočí

Dnes je velmi složité orientovat se v celé této problematice, zvláště když na nás ze všech médií útočí reklama, kde lidé "jako zázrakem" hubnou. A je jedno, zda k tomu stačí pouze jedna tabletka nebo náplast denně či dokonce používání různých strojů a přístrojů méně než 10 minut denně. Postupně zde uvedeme seriály o hubnutí a možná že právě v nich najdete mnohé situace, které znáte, a zjistíte, že skutečnost, že to nejde snadno, nemusí být jenom vaše chyba, ale spolupodílí se na tom spousta dalších faktorů, které lze někdy více a někdy méně snadno odstranit.

Pravidelné informace

Budeme velmi rádi, když si naši čtenáři sami vyhledají témata na stránkách Obesity NEWS, která je zajímají. K tomu budou připraveny i webové stránky, na kterých bude uveřejněn seznam distribučních míst, což budou zejména obezitologická centra, praktičtí lékaři a lékaři-specialisté, kteří se zabývají léčbou a prevencí obezity. A pokud budete nějaké zajímavé téma v novinách postrádat, neváhejte si o ně napsat na adresu redakce.

V Obesity NEWS vás budeme pravidelně informovat o odkazech na zajímavé webové stránky a o zajímavých akcích. Budou také uveřejňovány kontakty na centra ve všech regionech, kde vám mohou pomoci ve vaší snaze zredukovat nějaký ten kilogram. A konečně – chceme vás na našich stránkách i trochu pobavit, proto plánujeme do Obesity NEWS umísťovat křížovky o ceny a další soutěže.

Záleží jen na vás

Noviny budou vycházet pravidelně každé dva týdny, v jakém nákladu, to záleží jenom na čtenářích a jejich ohlasech. I proto uvítáme jakékoliv nápady a komentáře na adrese redakce. Na závěr přeji všem čtenářům, aby v Obesity NEWS našli hodně zajímavých informací a podnětů, aby se pro vás noviny staly inspirací, a doufám, že se naše cíle podaří společně naplnit.

Přečteno:  7040×

Vyšlo:  20. 9. 2007

Poslat článek: e-mailem

 
© Aleš Krupička 2007–2020