Obesity News
www.YesNeYes.cz

www.YesNeYes.cz

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

To, že dospělá populace tloustne, dnes víme snad už všichni. Je tomu tak vlivem nedostatku pohybu, nepravidelného a nezdravého stravování a častými stresovými situacemi. Ale že jsou na tom podobně děti, to už ví málokdo. Laická veřejnost před obezitou dětí mnohdy přivírá oči a problém přehlíží. Výsledky pak na sebe nenechají dlouho čekat. Malý tlouštík se nechce svého životního stylu vzdát a nezdravé návyky si s sebou nese celý život. Jak tedy naučit děti zdravě jíst? Když už vysedávají u svých počítačů, ukažte jim internetové stránky www.YesNeYes.cz, které je pomohou motivovat nejen k pohybovým aktivitám, ale i zdravějšímu stravování.

Celá řada výzkumů již dostatečně prokázala, že dětská obezita je mnohem nebezpečnější, než vědci dlouhá léta předpokládali. Děti z obezity nevyrostou a ani nemohou, pokud rodiče nerespektují rovnici příjmu a výdeje energie. Na tento fakt reagovala VZP právě vytvořením internetového portálu www.YesNe- Yes.cz. Hlavními průvodci dětí je zde známá dvojice kuchařů Filip Sajler a Ondřej Slanina. Děti se poutavou formou seznamují se zásadami správného stravování a nezbytností dostatečného pohybu. Sympatickými kuchaři se mohou nechat inspirovat a začít si doma vařit jednoduchá, chutná a zároveň zdravá jídla. Děti, které najdou ve vaření zalíbení, mohou být za své výtvory odměněny v soutěži o nejlepší video zachycující přípravu jídla.

Kdo ze školáků neměl to štěstí zúčastnit se každoročních Jízd kuchařů po českých základních školách a gymnáziích, může se na zábavnou show plnou vaření, informací o jídle a pohybu i na taneční a sportovní vystoupení podívat zprostředkovaně díky fotografiím a videím umístěným právě na www.YesNeYes.cz.

Přečteno:  10329×

Vyšlo:  30. 12. 2010

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Obezita, Obezita u dětí

 
© Aleš Krupička 2007–2020