Obesity News
Známí kuchaři opět dětem ukázali, jak jíst zdravě

Známí kuchaři opět dětem ukázali, jak jíst zdravě

Redakce

Děti z Prahy, Hradce Králové, Plzně, Českých Budějovic, Brna a Prostějova se měly nač těšit. Právě do jejich města dorazila Jízda kuchařů YesNeYes společně se známými kuchaři Filipem Sajlerem a Ondřejem Slaninou a předním představitelem českého street artu Zdeňkem Řandou alias Pastou. Jejich cílem bylo ukázat dětem, že zdravý životní styl může znamenat i zábavu.

Jízda kuchařů YesNeYes je součástí projektu Žij zdravě, který již druhým rokem podporuje Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR. Cílem Jízdy je zvýšit povědomí o zdravém stravování mezi žáky základních škol a víceletých gymnázií a ukázat jim, jak snadná a přitom zábavná může být příprava zdravého jídla.

Žij zdravě
Celostátní edukační kampaň připravovaná ve spolupráci s VZP ČR chce přispět ke změně chování českého obyvatelstva a napomoci k dodržování tzv. rovnice zdravého života, která říká: lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít. Cílem je zvýšit povědomí české veřejnosti o obezitě jako celonárodním problému a zdůraznit důležitost zdravého stravování a pohybu. Projekt ale nikoho nenutí za každou cenu hubnout – za pomoci dietologů a lékařů ukazuje, jak žít zdravěji a jak být sám se sebou spokojený.

Letošní Jízda kuchařů YesNeYes se rozrostla ve všech směrech

Na programu letošního ročníku Jízdy se objevilo více zastávek, pestřejší program a určena byla pro větší skupiny dětí. Žáci měli možnost zažít kuchařskou live show známých kuchařů Filipa Saljera a Ondřeje Slaniny, kteří vařili zdravá a zároveň chutná a na přípravu jednoduchá jídla. Děti byly Jízdou doslova nadšené a do programu kuchařů se hojně zapojovaly, odpovídaly na otázky a přidávaly své postřehy. Kuchaři Filip s Ondřejem doplňovali své mistrovské kuchařské umění zábavou a vtípky. Celou školou se tak často nesl hurónský smích dětí, kterým se ani nechtělo zpět do vyučo vání. Bavili se ale i přihlížející dospělí – ředitelé a učitelé.

Sevírovaly se i hudební a taneční lahůdky

Na programu byla i show DJ Pasty s videoukázkami jeho práce z populárního fi lmu Gympl. Mixování hudby totiž představuje paralelu s jídlem – jen na základě mixu správných a kvalitních ingrediencí vzniká opravdová lahůdka. Atmosféru nabytou energií skvěle doplnila taneční exhibice mistrů republiky s ukázkami různých stylů, jako jsou break dance, street dance, house, akrobacie apod. – jelikož pohyb tvoří nedílnou součást zdravého životního stylu. Součástí akce byla dotazníková anketa skládající se z otázek o stravovacích návycích a trávení volného času. Její výsledky budou vodítkem, jaké jsou stravovací návyky dnešní mládeže a jaký je její vztah k pohybu a problematice obezity. Velká část adolescentů nesnídá či neobědvá nebo konzumuje zcela nevhodné potraviny, což samozřejmě přispívá ke vzniku obezity. A právě tento průzkum by nám měl poodkrýt příčiny tohoto stavu a pomoci najít vhodná řešení.


Všeobecná zdravotní pojišťovna

Vytvořeno ve spolupráci se
Všeobecnou zdravotní pojišťovnou
České republiky.

Přečteno:  12443×

Vyšlo:  11. 12. 2008

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Obezita, Obezita u dětí

 
© Aleš Krupička 2007–2020